Mario Božić nie żyje. Miał zaledwie 39 lat

Mario Božić nie żyje. Miał zaledwie 39 lat fot. FK Vazdovac
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Klix.ba

Mario Božić zmarł w wieku 39 lat na guza mózgu - poinformował portal Klix.ba.

Środkowy pomocnik zapowiadał się swego czasu na solidnej klasy zawodnika, mogącego regularnie występować w mocnych zespołach z szeroko rozumianego europejskiego zaplecza.

Do pewnego momentu kariery realizował ten plan za sprawą pobytu w takich drużynach, jak Videoton FC (obecny MOL Fehérvár FC), Újpest FC czy Slovan Bratysława. Z tym pierwszym oraz ostatnim klubem wywalczył swoje jedyne piłkarskie trofea - Puchar Węgier i mistrzostwo Słowacji.

W międzyczasie dostąpił zaszczytu zadebiutowania w reprezentacji Bośni i Hercegowiny. Zanotował w niej tylko dwa występy przeciwko Węgrom w eliminacjach EURO 2008 i Bułgarii w spotkaniu sparingowym.

Mario Božić zaczął później systematycznie obniżać loty. Dlatego finalnie zakończył profesjonalną karierę wraz z początkiem 2016 roku w macierzystym FK Loznica, gdzie rozpoczynał przygodę z futbolem. Następnie został mianowany na stanowisko dyrektora sportowego tego klubu.

Nie nacieszył się nim jednak zbyt długo, ponieważ zdiagnozowano u niego guza mózgu.

39-latek przeszedł dwie poważne operacje. Nie przyniosły one oczekiwanego rezultatu. Mimo to walczył do samego końca z chorobą, którą przegrał w dniu 3 kwietnia 2023 roku na nieco ponad miesiąc przed 40. urodzinami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy