Mariusz Piekarski potwierdza transfer Jacka Góralskiego

Mariusz Piekarski potwierdza transfer Jacka Góralskiego fot. Dziurek / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Pogadajmy o piłce [YouTube]

Jacek Góralski opuści Kajrat Ałmaty i będzie kontynuował karierę w VfL Bochum. Polak testy medyczne ma już za sobą, a kwestią czasu jest potwierdzenie transferu, przekazał Mariusz Piekarski, jego agent.

Defensywny pomocnik jako zawodnik Łudogorca Razgrad zbierał świetne recenzje, co zaowocowało zainteresowaniem innych klubów. Jednym z nich był İstanbul Başakşehir.

– Jacek miał propozycję z mistrza Turcji, jak odchodził do Kajratu, ale nie chciał czekać pół roku. Başakşehir chciał podpisać kontrakt od pierwszego lipca, on jeszcze miał pół roku z Łudogorcem. Wiedział, że będzie odstawiony na boczny tor i wybrał Kajrat, który był zdeterminowany, aby zapłacić milion dolarów. Sam kontrakt indywidualny także był na bardzo dobrym poziomie – wyznał Mariusz Piekarski.

Kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę, zawodnik doszedł do wniosku, że nie chce dłużej występował w Kazachstanie. Celem stały się także występy w lepszej lidze.

– Wiedzieliśmy, że zaczną się problemy finansowe, zaczęliśmy pracować nad Jacka transferem. Fajnie w wieku 30 lat poprawić to CV, bo Zawisza Bydgoszcz, Wisła Płock, Jagiellonia, Łudogorec i Kajrat. Teraz Bundesliga, Top 5 – oznajmił, rozpoczynając wątek przeprowadzki do VfL Bochum.

– Wraca do wielkiej piłki. Będzie mógł poznać atmosferę trybun w Dortmundzie, Schalke, Bayernie Monachium. Wszystko jest uzgodnione, brakuje podpisów, wymiany papierów. To będzie w przyszłych dniach, po weekendzie – dodał, zapewniając, że testy medyczne wypadły pomyślnie.

Jacek Góralski najpierw rozwiąże ważną jeszcze przez pół roku umowy, a następnie zwiąże się z przedstawicielem Bundesligi do 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy