Mariusz Rumak po porażce z Pogonią Szczecin. „Byliśmy w tym spotkaniu lepsi”

Mariusz Rumak po porażce z Pogonią Szczecin. „Byliśmy w tym spotkaniu lepsi” fot. Łukasz Laskowski / Pressfocus
Dawid Basiak
Dawid Basiak
Źródło: Lech Poznań

Lech Poznań przegrał 0:1 z Pogonią Szczecin w 1/4 finału Pucharu Polski. Porażkę swojego zespołu skomentował trener Mariusz Rumak.

Zawodnicy Lecha Poznań podchodzili do tego pojedynku w roli delikatnego faworyta, choć patrząc na jakość szczecińskiego zespołu, mogliśmy spodziewać się wyrównanego widowiska.

Tak też właśnie wyglądało to spotkanie, które po regulaminowym czasie gry zakończyło się wynikiem 0:0. Do rozstrzygnięcia zwycięzcy potrzebna była zatem dogrywka.

Decydujący cios został wymierzony w stronę gospodarzy, a jego autorem w 119. minucie meczu został pomocnik Pogoni Szczecin, João Gamboa.

Finalnie Lech przegrał to spotkanie wynikiem 0:1 i pożegnał się z rozgrywkami Pucharu Polski.

Ogromnego rozczarowania po przegranym meczu nie krył szkoleniowiec „Kolejorza”, Mariusz Rumak.

- To nas bardzo boli, bo musisz akceptować, gdy przegrywasz mecz, gdy jesteś słabszy, ale tym razem tak nie było. Byliśmy w tym spotkaniu lepsi, ale Puchar Polski to nie Ekstraklasa, tutaj już nic nie da się odrobić. To właśnie nas bardzo boli - powiedział 46-latek.

Mimo optycznej przewagi oraz kilku niezłych sytuacji zawodnicy z Poznania nie potrafili znaleźć sposobu na pokonanie Valentina Cojocaru.

Trener Rumak przyznał, że w opinii zarówno sztabu jak i samych zawodników, Lech był w tym pojedynku stroną dominującą.

- Z ławki, ale również ten feedback od piłkarzy w trakcie przerw był taki, że w dużej mierze kontrolujemy ten mecz. Scenariusz był najgorszy z możliwych, straciliśmy bramkę w 119. minucie spotkania, gdzie już tego czasu, żeby doprowdzić do remisu było naprawdę mało - podsumował.

Najbliższe spotkanie Lech rozegra na wyjeździe w niedzielę 3 marca, a jego rywalem będzie rozczarowujący obecnie Raków Częstochowa.

„Kolejorz” aktualnie plasuje się na trzeciej lokacie w ligowej tabeli ze stratą zaledwie dwóch punktów do liderującej Jagiellonii Białystok.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Albert Rudé po remisie z Wisłą Płock. „Jestem dumny. Rywalizowaliśmy fantastycznie” Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Tyle Fernando Santos zarobi po zwolnieniu z Beşiktaşu. „Jeden z najlepszych kontraktów w ostatnich latach” [OFICJALNIE] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy