Martin Konczkowski z wielkim powrotem po siedmiu latach

2024-06-19 14:33:42; Aktualizacja: 4 tygodnie temu
Martin Konczkowski z wielkim powrotem po siedmiu latach Fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Jerzy Chwałek

Martin Konczkowski, który niedawno rozstał się ze Śląskiem Wrocław, znalazł nowy klub. Defensor będzie występował w Ruchu Chorzów - donosi Jerzy Chwałek.

Śląsk Wrocław już jakiś czas temu ogłosił listę piłkarzy, którzy opuszczą barwy tej ekipy. We wspomnianej grupie znalazł się między innymi Martin Konczkowski. Defensor był związany z tą drużyną od lipca 2022 roku.

Nie ma wątpliwości, że obrońca z Rudy Śląskiej dysponuje dużym doświadczeniem, dlatego zainteresowanie jego usługami było naprawdę spore. Najwięcej mówiono tu o klubach zaplecza Ekstraklasy. Okazuje się, że to właśnie w pierwszej lidze finalnie wyląduje 30-latek.

Konczkowski zamieni Śląsk Wrocław na Ruch Chorzów - donosi Jerzy Chwałek. Wygląda na to, że przed zawodnikiem testy medyczne, a jeśli te wypadną pomyślnie, transakcja dojdzie do skutku. Na razie jednak szczegóły współpracy nie są znane.

Dla wspomnianego piłkarza to wielki powrót do „Niebieskich”, bo jest wychowankiem tej ekipy. W barwach Ruchu Chorzów występował jeszcze na boiskach Ekstraklasy i w 2017 roku przeniósł się do Piasta Gliwice.

Jeśli chodzi natomiast o występy w Śląsku Wrocław, to w poprzednim sezonie zaliczył 23 spotkania, a w nich strzelił gola i miał do tego asystę.

Konczkowski to drugie letnie wzmocnienie Ruchu Chorzów. Wcześniej poinformowano o pozyskaniu z Widzewa Łódź Jakuba Szymańskiego.