Marvin Morgan, czyli piłkarz, u którego ubierały się gwiazdy, nie żyje

Marvin Morgan, czyli piłkarz, u którego ubierały się gwiazdy, nie żyje fot. Marvin Morgan [Instagram]
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: Hendon [Twitter]

W wieku zaledwie 38 lat zmarł Marvin Morgan - angielski piłkarz i projektant mody. O śmierci napastnika poinformował Hendon FC, jeden z jego byłych klubów.

Zawodnik większość kariery spędził w niższych ligach angielskich. Najwyżej udało mu się dojść do League Two, czyli na czwarty poziom rozgrywkowy. W szczycie kariery reprezentował barwy Plymouth Argyle, Hartlepool United czy Shrewsbury Town.

Grając w barwach tego ostatniego, założył własną markę odzieżową Fresh Ego Kid. Początkowo koledzy z drużyny śmiali się z tego pomysłu, ale urodzony na Grenadzie piłkarz okazał się utalentowanym projektantem, a w jego ubraniach zaczęły pokazywać się gwiazdy nie tylko piłki nożnej, na czele z Kieranem Trippierem, Harrym Maguire'em, Anthonym Joshuą i Romelu Lukaku.

Belg, podobnie jak choćby bliski kolega Morgana Ashley Young, wyrazili po jego śmierci żal na Twitterze, gdzie kondolencje umieszczały też drużyny, dla których napastnik grał. Shrewsbury nazwało go wręcz „kultowym”, dziękując za pomoc w awansie do League One. W tym oświadczeniu padły też słowa o  zasługach piłkarza w walce z rasizmem i dyskryminacją.

W tym celu Morgan założył własny klub - Fresh Ego FC. Służył mu on do zwiększania świadomości na temat zdrowia psychicznego i wyżej wymienionych problemów. Piłkarz angażował w jego działania lokalną społeczność i pomagał organizacjom charytatywnym. 

Morgan miał problemy zdrowotne - karierę zakończył w wieku 35 lat po tym, jak dwa razy wydarzyła się sytuacja z nagłym zasłabnięciem na boisku. Zdiagnozowano u niego wówczas naczyniaka jamistego. Od tego czasu codziennie przyjmował lekarstwa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy