Massimiliano Allegri wpadł w szał [WIDEO]

Massimiliano Allegri wpadł w szał [WIDEO] fot. TV
Źródło: La Gazzetta dello Sport | Juvefc.com

Juventus pokonał w niedzielnym meczu Serie A AC Milan 1:0. W jego trakcie trochę nerwów stracił szkoleniowiec turyńczyków Massimiliano Allegri.

Juventus od 40. minuty mierzył się z Milanem, mając na murawie jednego zawodnika więcej. Czerwoną kartkę zobaczył bowiem Malick Thiaw. Turyńczycy zgarnęli trzy punkty dzięki bramce Manuela Locatellego. W drugiej połowie 25-latek zdecydował się na strzał z dystansu. Uderzona przez niego piłka odbiła się jeszcze od Rade Krunicia, co całkowicie zmyliło Antonio Mirante i wpadła do siatki.

W trakcie spotkania nie brakowało chwil, w których bardzo denerwował się Massimiliano Allegri.

Kamera uchwyciła, jak w pewnym momencie szkoleniowiec Juventusu zdjął marynarkę i cisnął ją o murawę, a do tego kopnął w bandę reklamową.

Co powiedział 56-latek po ostatnim gwizdku?

- W ostatnich minutach, gdy prowadzisz, nie musisz narzucać gry. Zamiast tego wybierasz bezpieczne opcje. Żadnych dryblingów i podań w ciasnych przestrzeniach. Zarządzanie piłką w końcówce mogło być lepsze. Potrzebowaliśmy więcej cierpliwości. Mieliśmy przewagę liczebną, ale zawodnik pokroju Leão może ją zniwelować - przyznał.

Jego zespół z dorobkiem 20 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli ligi włoskiej. Nad nim są Inter Mediolan i „Rossoneri” (22 i 21).