Mateusz Borek o odejściu z Polsatu. „Nagle komuś zaczęło to przeszkadzać”

Mateusz Borek o odejściu z Polsatu. „Nagle komuś zaczęło to przeszkadzać” fot. FotoPyk
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Newonce.radio

Mateusz Borek w audycji Jurasówka na antenie Newonce.radio opowiedział o swoim odejściu z Polsatu.

Jeden z najbardziej popularnych polskich komentatorów sportowych rozstał się z Polsatem na początku roku. W podobnym czasie zaangażował się w działalność Kanału Sportowego, który stworzył z Michałem Polem, Tomaszem Smokowskim i Krzysztofem Stanowskim. Jak przyznał Borek w rozmowie z Łukaszem Jurkowskim, istotne w kontekście odejścia z Polsatu było cofnięcie zgody na aktywność internecie, którą otrzymał wcześniej od władz stacji.

- Jestem współpracownikiem „Przeglądu Sportowego” od 2002 roku. Nikomu to nie przeszkadzało 18 lat. Jestem współpracownikiem Onetu od 2015 roku. Takim regularnym - co tydzień występowałem w programie i nikomu to nie przeszkadzało.

- Nagle komuś zaczął przeszkadzać mój magazyn W ringu w Etoto. Przecież ja byłem z bukmacherem Betclic związany 10 lat i robiłem dla niego programy w internecie, a z Etoto jestem od 2017 roku. I wszystko to się fajnie składało. Natomiast jakoś ten projekt pod tytułem Kanał Sportowy prawdopodobnie był za trudny, za mocny, nieakceptowalny dla pewnych ludzi w stacji. Dlatego dostałem wybór - albo zostaję w Polsacie, rezygnuję z Kanału Sportowego i jeszcze kilku innych działalności, albo muszę odejść, bo nagle okazało się, że po 20 latach zmieniły się zasady - przyznał Borek, który wypowiedział się również na temat potencjalnego powrotu za mikrofon.

- Nie ukrywam, że komentowanie meczów zawsze było moim życiem. Pewnie do tego się urodziłem. Czas pokaże, czy skończyłem przygodę z mikrofonem w swoim prime time, czy za jakiś czas któraś z telewizji sięgnie jeszcze po Mateusza Borka - powiedział dziennikarz.


Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Ibrahimović opuści Milan i zakończy karierę? Szwed nie wyklucza takiego scenariusza Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Real Madryt: Trwa operacja sprzedażowa. Na wylocie trzech graczy Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Austin FC rozpoczyna tworzenie składu. Nowy klub MLS ściągnął pierwszego piłkarza w swojej historii [OFICJALNIE] Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego Manchester City wchodzi do gry o rozchwytywanego skrzydłowego OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu OFICJALNIE: Pellegrini nowym trenerem Betisu Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Turgeman jednak nie dla Wisły Kraków?! Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi Ekstraklasa bez nich będzie uboższa? Jedenastka spadkowiczów godnych uwagi

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy