Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski

Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Kanał Sportowy

Jakub Kwiatkowski nie jest już team managerem reprezentacji Polski, a na temat jego odejścia wypowiedział się na antenie Kanału Sportowego Mateusz Borek.

We wtorkowy wieczór w mediach pojawiła się sensacyjna informacja o rozstaniu Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacją Polski.

46-latek był związany z drużyną narodową od ponad dziesięciu lat i pełnił funkcję team managera, a także rzecznika prasowego.

Postanowiono jednak z niego zrezygnować, co spotkało się z dezaprobatą wielu osób.

Teraz głos w sprawie na antenie Kanału Sportowego postanowił zabrać Mateusz Borek.

- Na początku relacja Kwiatkowskiego i Probierza układała się dobrze. Była komunikacja i chemia, a także wzajemna sympatią panowie jadą razem w towarzystwie kolegi Gawrjołka, człowieka odpowiedzialnego w PZPN-ie za logistykę - do Nyonu na losowanie barażów. Pojawili się więc Probierz, Kwiatkowski i Gawrjołek. Za chwilę kolejne losowanie, a w międzyczasie Lech Conference w Poznaniu. Do Hamburga z Poznania jadą najważniejsi ludzi z PZPN-u na czele z Cezarym Kuleszą. W międzyczasie pojawia się wieść, że zaproszenie na losowanie ma tylko 21 selekcjonerów finalistów turnieju.

- W PZPN-ie zapadła więc decyzja, że Probierz na zgrupowanie nie leci, a zamiast tego czteroosobowa delegacja. Co ciekawe jednak pojawia się w Hamburgu selekcjoner Walii Rob Page. UEFA płaciła za określoną liczbę członków delegacji, natomiast Walia sama zajęła się sprawą swojego trenera i pokryła wszystkie koszty. PZPN tego nie zrobił. Później pojawił się telefon od mediów do Kuby czy Probierz leci do Hamburga, a ten odpowiedział, że nie, bo taka jest decyzja federacji. Pojawił się następnie tytuł: „UEFA nie chce Probierza” i zaczęło się zamieszanie oraz tropienie.

- Z tego, co wiem, to Kuba Kwiatkowski spotkał się z Michałem Probierzem. Selekcjoner przekazał mu swoją decyzję, że tak, jak kilka tygodni wcześniej pożegnał trenerów Rzepkę i Kasprzaka, tak teraz postanowił podziękować i jemu za współpracę - wyznaje.

- Wydaje mi się, że jest teraz w PZPN-ie nowy człowiek Tomasz Kozłowski - odpowiedzialny za komunikację i jest teoretyczny rzecznik prasowy, czyli Kuba Kwiatkowski. Jest wojna o przekaz, o komunikat. Ktoś komuś nie pasował. Ja twierdzę, że zdecydowały czynniki ambicjonalne.

Dziennikarz wypowiedział się też na temat roli byłego już współpracownika PZPN-u.

- Moim zdaniem błędem jest łączenie funkcji menadżera reprezentacji Polski i rzecznika prasowego - zaczął.

- Menadżer to jest ktoś, kto kontroluje stan emocji w drużynie, umie je rozpoznać, służy swoją radą trenerowi. Przy tym wszystkim powinieneś zajmować się zespołem, a nie przy okazji odpowiadać za komunikacje PZPN-u. To mi się gryzie - dodał.

Reprezentacja Polski 21 marca rozegra półfinał barażów o EURO 2024. W nim zmierzymy się z Estonią.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Carlitos o krok od nowej drużyny. Kluby dogadane Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Marzą o zatrudnieniu Zinédine'a Zidane'a. Zobaczymy, czy uda się go przekonać Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Wisła Kraków zrezygnowała z transferu Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Puchar Polski: Składy na Piast Gliwice - Raków Częstochowa [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Szpital w Wiśle Kraków. Nowy uraz [OFICJALNIE] Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Nie tylko FC Barcelona. Roberto De Zerbi może być alternatywą dla giganta Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić Cracovia też szuka napastnika. Wiadomo, ile jest w stanie mu zapłacić

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy