Mateusz Klich obrał kurs na opuszczenie Leeds United. Wybrał potencjalny kierunek transferu

Mateusz Klich obrał kurs na opuszczenie Leeds United. Wybrał potencjalny kierunek transferu fot. MaciejGillert / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Meczyki.pl

Mateusz Klich otrzymał klarowny sygnał ze strony menedżera Jesse'ego Marscha, że w rozpoczynających się wkrótce rozgrywkach może mieć problemy z regularną grą. Z tego powodu reprezentant Polski zaczął rozglądać się za nowym klubem i niewykluczone, że wróci do Eredivisie.

Środkowy pomocnik odgrywał ważną rolę w układance szkoleniowca Marcelo Bielsy i po jego odejściu nie stracił w końcowej fazie ubiegłych rozgrywek miejsca w składzie po nastaniu rządów Jesse'ego Marscha.

Amerykanin nie pokusił się o dokonanie natychmiastowej rewolucji w składzie w obliczu trwającej walki o utrzymanie w Premier League, która zakończyła się sukcesem.

Teraz jednak opiekun „Pawii” zamierza poukładać drużynę w nieco inny sposób i na tym fakcie ma ucierpieć między innymi Mateusz Klich.

32-letni zawodnik nie może sobie w nadchodzących miesiącach pozwolić na utratę szansy do notowania regularnych występów, ponieważ straciłby przez to okazję na wyjazd na Mistrzostwa Świata. Dlatego też rozgląda się gorączkowo za opcją awaryjną.

Łukasz Wiśniowski z Canal+ przyznał w programie „International Level”, że doświadczony piłkarz poczynił już stosowne kroki w kierunku znalezienia nowego zespołu.

- Marsch ewidentnie dał do zrozumienia, że Klich nie będzie miał miejsca w pierwszym składzie i będzie tylko uzupełnieniem kadry. I on bierze to do siebie. Jest intensywne poszukiwanie opcji. Prawdopodobnie wypożyczenie, sporo mówi się o opcji holenderskiej - Eredivisie. Klich jest bardzo świadomy swojej pozycji na rynku - stwierdził dziennikarz.

W obecnej sytuacji powrót pomocnika do Eredivisie wydaje się bardzo trudny do realizacji, ponieważ liczące się drużyny mają dobrze obsadzony środek pola, a gra w przeciętnej ekipy lub skazanej na walkę tylko o utrzymanie może nie gwarantować 32-latkowi sukcesu w postaci otrzymania oczekiwanego powołania.

W przeszłości reprezentant Polski pozostawił po sobie dobre wrażenie w Holandii za sprawą pobytu zaliczonego w PEC Zwolle, Twente oraz Utrechcie.

Klich zakończył minione rozgrywki na 37 występach z strzelonym golem oraz dwoma zaliczonymi asystami.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski OFICJALNIE: Wilfried Zaha kupił klub piłkarski Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Matka Cristiano Ronaldo z życzeniem odnośnie kariery syna. „Zanim umrę, chcę go tam zobaczyć” Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej Grał w Leicester City, a ujeżdża smoki. Kontuzja przekreśliła piłkarską karierę gwiazdy filmowej 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku 20 wolnych od zaraz, czyli ciekawi zawodnicy, których kontrakty wygasają w grudniu 2022 roku Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Rafael Leão bohaterem hitowej wymiany?! Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Brazylijczyk chce zostać reprezentantem Polski | PZPN komentuje Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego” Zbigniew Boniek chwali dwóch reprezentantów Polski. „On będzie bohaterem okna transferowego”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy