Mateusz Praszelik ponownie zmienia klub

Mateusz Praszelik ponownie zmienia klub fot. Davide Casentini/LiveMedia/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Gianluca Di Marzio

Nieudana przygoda Mateusza Praszelika w Hellasie Verona wydaje się dobiegać końca. Przejęciem usług byłego reprezentanta Polski U-21 zainteresowane są Palermo i SPAL - donosi Gianluca Di Marzio.

Ofensywny pomocnik rozpoczął swoją zagraniczną przygodę rok temu. Miała być to obiecująca perspektywa rozwoju na najwyższym poziomie rozgrywkowym w Serie A.

Śląsk Wrocław ustalił bowiem z Włochami warunki rocznego wypożyczenia z obligatoryjnym wykupem tej zimy.

Praszelikowi nie udało się przekonać trenerów swoją formą, ale oczywiście musiał zostać wykupiony.

22-latek pojawił się na murawie zaledwie dwukrotnie jako zmiennik jeszcze w sezonie 2021/2022 - w dwóch pierwszych spotkaniach po transferze. Później jakby zapadł się pod ziemię, co najwyżej siadając na ławce rezerwowych.

Przyszłość zawodnika, już należącego do Hellasu, na razie widziana jest w Serie B. Gianluca Di Marzio wskazał, że pierwsi zainteresowani to Palermo i SPAL, chcące go wypożyczyć.

Obie firmy obracają się w środkowej strefie tabeli, choć ich dobra forma ostatnimi czasy pozwala im myśleć o wywalczeniu awansu do ligowej elity w ramach baraży.

Poza tym, że od paru tygodni Praszelik leczy uraz, cały poprzedni rok poszedł na zmarnowanie.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami Nowa oferta za Moisésa Caicedo. 70 milionów funtów z bonusami OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem OFICJALNIE: Patryk Klimala podpisał kontrakt z nowym klubem Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Transfery - Relacja na żywo [30/01/2023] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy