Matthijs de Ligt chce transferu

Matthijs de Ligt chce transferu fot. sbonsi / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Corriere dello Sport

Matthijs de Ligt jest zdecydowany na opuszczenie Juventusu - informuje „Corriere dello Sport”.

Kontrakt Matthijsa de Ligta z Juventusem jest ważny do 30 czerwca 2024 roku i władze turyńskiego klubu od jakiegoś czasu starają się go przedłużyć. O ile do tej pory wydawało się to jak najbardziej możliwe, to z doniesień „Corriere dello Sport” wynika, że do niczego takiego nie dojdzie.

De Ligt ma być zdecydowany na odejście z Juventusu. Włoscy dziennikarze podają, że do wybuchu tej bomby doszło w trakcie czwartkowego spotkania w Mediolanie pomiędzy działaczami turyńskiego klubu a reprezentującą holenderskiego środkowego obrońcę Rafaelą Pimentą. Strony rozmawiały również na temat Paula Pogby, ale w jego sprawie wszystko jest jasne i Juventus niebawem ogłosi go jako swojego nowego piłkarza.

W przypadku De Ligta rozmowy utknęły w martwym punkcie. Strony nie potrafiły dojść do porozumienia względem kilku punktów umowy, a poza tym 22-latek jest rozczarowany tym, co Juventus pokazał w dwóch poprzednich sezonach, kończąc dwukrotnie na czwartym miejscu w tabeli Serie A. Holender chce wygrywać.

Juventus dalej będzie dążył do przedłużenia kontraktu z De Ligtem, ale zdaniem „Corriere dello Sport” polowanie na jego podpis właśnie się rozpoczęło. W kolejce może ustawić się wielu europejskich gigantów. Na ten moment w czołówce są Chelsea i Manchester United, ale swoje trzy grosze mogą dorzucić Manchester City, Paris Saint-Germain oraz Real Madryt.

W kontrakcie De Ligta z Juventusem ma widnieć klauzula w kontrakcie opiewająca na ponad 100 milionów euro. Otoczenie piłkarza dążyło do tego, żeby w potencjalnym nowym kontrakcie ta kwota była niższa, na co turyńczycy raczej nie chcieli się zgodzić. Zobaczymy, jak zareagują oni na mniejsze oferty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Juventus z ważną decyzją w sprawie Memphisa Depaya Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] Transfery - Relacja na żywo [14/08/2022] OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana OFICJALNIE: Nottingham Forest z TRZYNASTYM letnim transferem. Bariera 100 milionów euro złamana Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Legia Warszawa finalizuje głośny transfer. Testy medyczne! Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi Keylor Navas powiedział „tak” nowemu klubowi OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City OFICJALNIE: Pierwszy letni transfer Leicester City PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé PSG szykuje długoterminowy kontrakt dla gwiazdy. Miałaby stworzyć duet z Kylianem Mbappé

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy