Matuidi opuści Juventus? Chce go Jardim

Matuidi opuści Juventus? Chce go Jardim
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: La Gazetta dello Sport

Blaise Matuidi znalazł się na celowniku AS Monaco.

Minione rozgrywki były dla ekipy z Księstwa bardzo trudne. Niemalże do samego końca zespół walczył o pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym we Francji.

Władze klubu mają nadzieję, że w przyszłym sezonie podobna sytuacja nie będzie mieć miejsca i Monaco włączy się do gry o europejskie puchary. Aby tak się jednak stało, drużyna potrzebuje solidnych wzmocnień. Na celowniku działaczy znalazł się Blaise Matuidi.

Zdaniem prasy, dni Francuza w Juventusie są raczej policzone. Nowy szkoleniowiec mistrza Włoch, Maurizio Sarri, nie jest bowiem fanem jego talentu i chętnie by się go pozbył. Sytuację planuje wykorzystać AS Monaco.

Trener siedemnastej ekipy poprzedniego sezonu Ligue 1, Leonardo Jardim, chce za wszelką cenę wzmocnić środek pola. Jednym z jego głównych celów transferowych jest właśnie 32-letni Matuidi. Transakcja miałaby zostać zrealizowana na początku lipca.

Mistrz Świata z turnieju w Rosji rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 42 mecze. Na jego dorobek złożyły się trzy bramki oraz taka sama liczba asyst.

Kontrakt wiąże go z Juventusem do 30 czerwca 2020 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hitowa wymiana z udziałem Cristiano Ronaldo?! Hitowa wymiana z udziałem Cristiano Ronaldo?! Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] Piotr Zieliński zaczyna sezon od gola z Hellasem Verona [WIDEO] OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City OFICJALNIE: Jakub Stolarczyk opuszcza Leicester City Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy Robert Lewandowski wybrał cztery ulubione piłkarskie legendy FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż FC Barcelona: Rozmowy w sprawie Memphisa Depaya. Transfer tuż-tuż Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Chelsea już blisko transferu pomocnika. Trzecia oferta Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem Awantura w szatni Manchesteru United jeszcze przed meczem z Brentfordem

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy