Matuidi opuści Juventus? Chce go Jardim

Matuidi opuści Juventus? Chce go Jardim
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: La Gazetta dello Sport

Blaise Matuidi znalazł się na celowniku AS Monaco.

Minione rozgrywki były dla ekipy z Księstwa bardzo trudne. Niemalże do samego końca zespół walczył o pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym we Francji.

Władze klubu mają nadzieję, że w przyszłym sezonie podobna sytuacja nie będzie mieć miejsca i Monaco włączy się do gry o europejskie puchary. Aby tak się jednak stało, drużyna potrzebuje solidnych wzmocnień. Na celowniku działaczy znalazł się Blaise Matuidi.

Zdaniem prasy, dni Francuza w Juventusie są raczej policzone. Nowy szkoleniowiec mistrza Włoch, Maurizio Sarri, nie jest bowiem fanem jego talentu i chętnie by się go pozbył. Sytuację planuje wykorzystać AS Monaco.

Trener siedemnastej ekipy poprzedniego sezonu Ligue 1, Leonardo Jardim, chce za wszelką cenę wzmocnić środek pola. Jednym z jego głównych celów transferowych jest właśnie 32-letni Matuidi. Transakcja miałaby zostać zrealizowana na początku lipca.

Mistrz Świata z turnieju w Rosji rozegrał w poprzednim sezonie łącznie 42 mecze. Na jego dorobek złożyły się trzy bramki oraz taka sama liczba asyst.

Kontrakt wiąże go z Juventusem do 30 czerwca 2020 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Robert Lewandowski strzelił więcej niż się spodziewano. Znaleziono jego gole w... A-Klasie Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Endrick za 100 milionów euro?! Palmeiras chce pokrzyżować gigantom plany Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Paulo Dybala: Ruszyła ofensywa. Zastąpi gwiazdę w Premier League?! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Adama Traoré opóźnia transfer do Tottenhamu. Liczy jeszcze na zwrot akcji! Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [27/01/2022] POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! POTWIERDZONE: Zenit przeprowadza bardzo duży transfer. 20 milionów euro na stole! OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje OFICJALNIE: Wilfried Bony wraca do gry w piłkę. Jego wybór budzi kontrowersje

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy