Mauricio Pochettino rozdarty wewnętrznie w PSG?! „Nikt go nie słucha”

Mauricio Pochettino rozdarty wewnętrznie w PSG?! „Nikt go nie słucha”
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Football.fr

Mauricio Pochettino, trener Paris Saint-Germain, żyje w napiętych stosunkach z Leonardo, nie był zwolennikiem ofensywy transferowej przeprowadzonej zeszłego lata, a jego kondycja psychiczna nie jest najlepsza - przekonuje Abdellah Boulma, dziennikarz FIFA, na łamach Football.fr.

Kiedy Argentyńczyk przychodził na Parc des Princes w styczniu 2021 roku, a raptem 11 dni później wywalczył swoje pierwsze trofeum w karierze trenerskiej, mógł myśleć o spełnionym marzeniu.

Im dalej w las, tym było jednak gorzej. Abdellah Boulma pisze o blaskach i cieniach pracy w stolicy Francji, zauważając, że Mauricio Pochettino nie wiedział do końca, z jakimi problemami przyjdzie mu się mierzyć.

Szkoleniowiec jako piłkarz był związany z PSG w latach 2001-2003. Dzielił w tym czasie szatnię między innymi z Ronaldinho, a zespół w 2003 roku kończył rozgrywki ligowe dopiero na jedenastym miejscu.

Dziś klub ten jest europejskim gigantem, w którym liczy się tylko sukces. Zdaniem Boulmy Pochettino boleśnie przekonuje się o tym każdego dnia.

49-latek nie był gotowy na presję, z którą przyszło mu się mierzyć, gdy zwycięstwo już nie wystarczy, aby drużyna była chwalona, a każda decyzja personalna jest szeroko komentowana. To nie wszystko. Spodziewał się, że będzie miał on ważny głos w kwestii wzmocnień, a tak naprawdę czuje się zupełnie niesłuchany.

Kiedy były opiekun Tottenhamu Hotspur oczekiwał stopniowego wzmacniania projektu sportowego i chciał postawić przede wszystkim na zgranie, latem do jego kadry dodano kilku czołowych piłkarzy. Dziś zmaga się on nie tylko z kłopotem bogactwa, ale czuje, że to, co budował, zostało niejako pogrzebane.

Trener mocno wierzy w Keylora Navasa i nie do końca rozumie sens sprowadzenia Gianluigiego Donnarummy, podobnie wygląda to w przypadku Lionela Messiego, którego oczywiście ceni, ale dostrzega też, że jego obecność blokuje rozwój innych graczy.

Nic więc dziwnego, że ubiegłego lata doszło do zgrzytów z Leonardo, dyrektorem sportowym. O mały włos, a sprawa nie zakończyłaby się odejściem szefa sztabu szkoleniowego. Pokłócił się on z Angelo Castellazzim, prawą ręką Brazylijczyka. O co poszło? O złe zarządzaniem klubem, włączanie na siłę zawodników z akademii młodzieżowej, którzy nie są w stanie konkurować z bardziej doświadczonymi kolegami, a przede wszystkim o to, że nikt nie pyta go o zdanie w kwestii wzmocnień.

W tej chwili realizuje on wizję władz wicemistrza Francji, ale jak podkreśla Boulma, nie pokrywa się to w pełni z jego ideą. Władza byłego opiekuna Tottenhamu Hotspur jest na tyle ograniczona, że boi się on wyciągnąć na świecznik poszczególnych piłkarzy, co kłóci się z jego sposobem bycia. Przez to nie znajduje się w najlepszej kondycji psychicznej.

Mimo że Pochettino mieszka w Paryżu już od blisko roku, to wciąż rezyduje ze swoją partnerką w hotelu. To według dziennikarza jasno pokazuje, że targają nim ogromne wątpliwości i dlatego coraz głośniej jest o chęci powrotu do Anglii, gdzie z otwartymi rękami powitałby go Manchester United.

***

Mauricio Pochettino skomentował plotki wiążące go z przeprowadzką do Manchesteru United

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] Puchar Polski: Poznaliśmy pary ćwierćfinałowe [OFICJALNIE] PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia PSG: Siedmiu piłkarzy na liście do odejścia „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze „Dostaję groźby śmierci”. Romain Molina i trudna sztuka zmieniania piłki na lepsze Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Kacper Kozłowski w Premier League już zimą?! Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Dominic Calvert-Lewin łączony z transferem. Miałby być nową ofensywną gwiazdą zespołu Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Raków Częstochowa: Nowy kandydat na następcę Marka Papszuna Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy... Prezes Rakowa Częstochowa: Marek Papszun sam musi ocenić, czy Legia Warszawa jest dzisiaj lepszym miejscem do pracy...

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy