Maurizio Sarri celuje w transfer mistrza Europy

Maurizio Sarri celuje w transfer mistrza Europy fot. Raffaele Conti 88 / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: CalcioMercato.com

Matteo Pessina to zawodnik, który wzbudza zainteresowanie Lazio - informuje CalcioMercato.com.

Przed startem tego sezonu Atalanta robiła wszystko, by zatrzymać u siebie Matteo Pessinę. Włoch był zawodnikiem z gatunku tych nie na sprzedaż, a chciał go przecież między innymi AC Milan.

Obecny sezon jest jednak dla ekipy z Bergamo dosyć rozczarowujący. Podopieczni Giana Piero Gasperiniego nie wezmą udziału w kolejnej edycji Ligi Mistrzów. Co więcej, wcale nie jest powiedziane, że zakwalifikują się do jakichkolwiek europejskich pucharów.

Wydaje się więc, że po sezonie dojdzie w szatni do niemałego trzęsienia ziemi. Niewykluczone, że odejdzie sam trener, ale też kilku zawodników, w tym Matteo Pessina.

Ekipa z San Siro w tym momencie nie zabija się już o względy ofensywnego pomocnika, ale są inni chętni. Do tej grupy należy zaliczyć Lazio.

Stołeczny zespół poszukuje wzmocnień, bo Maurizio Sarri planuje dokonać przebudowy składu. Pessina mocno interesuje 63-latka. W razie odpowiedniej oferty Atalanta nie będzie robić mu kłopotów przy zmianie barw.

25-latek, który w poprzednim roku został mistrzem Europy, rozegrał w tym sezonie łącznie 34 mecze, notując dwie bramki i asystę.

Urodzony w Monzie piłkarz grał między innymi w Milanie oraz Spezii Calcio.

Jego kontrakt z ekipą z Lombardii wygasa 30 czerwca 2025 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy