Mauro Icardi coraz bardziej przekonany do transferu. Wszystko przez zmiany w klubie

2024-06-04 09:21:01; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Mauro Icardi coraz bardziej przekonany do transferu. Wszystko przez zmiany w klubie Fot. ANP/SIPA USA/PressFocus
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Gianluca Di Marzio

Mauro Icardi mocno rozważa rozstanie z Galatasaray po dwóch owocnych sezonach. Wszystko przez zmiany, jakie mają nastąpić niemal na szczycie władz – przekazał Gianluca Di Marzio.

Ośmiokrotny reprezentant Argentyny mocno przywiązał się do stambulskich barw zaraz po rozpoczęciu okresu wypożyczenia z Paris Saint-Germain. Czynnikiem, który przekonał napastnika ku dłuższemu pozostaniu w Turcji okazała się postać Erdena Timura, który od razu po wstąpieniu do zarządu w roli wiceprezesa był w stanie skusić go do przyjęcia propozycji.

Co więcej, Icardi tak mocno związał się z aktualnym miejscem, że po prośbie działacza zdecydował się odrzucić lukratywną ofertę od jednej z saudyjskich firm. W ten sposób zawodnik nie złamał danej obietnicy i podpisał z obecnym pracodawcą długoterminowy kontrakt.

Wkrótce dojdzie do zerwania koalicji. Z powodu licznych nieporozumień Timur na dniach ma złożyć dymisję, a zarząd ma przejść restrukturyzację, po której rolę wiceprezesów będą pełnić dwie osoby.

Te wieści zmuszają wychowanka Barcelony do ponownego rozważenia swojej przyszłości. Nie opuszczają go obawy, że po gruntownych zmianach projekt nie będzie zapowiadał się już tak kolorowo.

Icardi błyskawicznie stał się ikoną „Galaty”. Miniony sezon Süper Lig podsumował nie tylko obronionym tytułem mistrza kraju, ale także koroną króla strzelców z 25 golami na koncie.

Kontrakt 31-latka wygasa dopiero wraz z końcem czerwca 2026 roku.