Maxi Oyedele odchodzi z Legii Warszawa
2025-07-15 12:59:26; Aktualizacja: 1 godzina temu
Maxi Oyedele odchodzi z Legii Warszawa. RC Strasbourg wpłaciło klauzulę wykupu, a pomocnik przeszedł pomyślnie testy medyczne - informuje Fabrizio Romano.
Maxi Oyedele dostał w Legii dużą szansę. Utalentowany pomocnik zaczął grać regularnie w pierwszym zespole i dotarł do ćwierćfinału Ligi Konferencji. Szybko stało się jasne, że warszawski zespół dobrze na nim zarobi.
Po zaledwie sezonie 20-latek opuszcza Ekstraklasę. Karierę będzie kontynuował w barwach RC Strasbourg, a więc przedstawiciela Ligue 1.
Zapowiadany od pewnego czasu transfer jest już przesądzony. Oyedele po pojawieniu się we Francji pomyślnie przeszedł testy medyczne. Klauzula wykupu warta sześć milionów euro została aktywowana. Popularne
Jak podkreśla Fabrizio Romano, Manchesterowi United przysługuje nie połowa, lecz 40 procent ze wspomnianej kwoty. W tym przypadku to około 2,4 miliona euro.
Na przestrzeni najbliższych godzin reprezentant Polski podpisze kontrakt ważny do 30 czerwca 2030 roku.
🚨🔵 RC Strasbourg have completed deal to sign Maxi Oyedele from Legia Warsaw, here we go!
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) July 15, 2025
€6m release clause activated by BlueCo side. Man United will get 40% of the fee.
Medical done today and contract until June 2030 set to be signed tonight. pic.twitter.com/re6mUvkJDz
Strasbourg należy, podobnie jak Chelsea, do konsorcjum BlueCo.