Mbappé otrzyma zgodę na transfer? PSG ustaliło cenę!

Mbappé otrzyma zgodę na transfer? PSG ustaliło cenę! fot. PSG
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Le Parisien

Kylian Mbappé może otrzymać „zielone światło” na opuszczenie szeregów Paris Saint-Germain po zakończeniu obecnego sezonu - uważa „Le Parisien”.

Zaledwie 21-letni zawodnik należy już do grona najlepszych piłkarzy globu. Z tego też powodu właściciele mistrza Francji chcieliby go zatrzymać w swoich szeregach na dłużej i dlatego od pewnego czasu prowadzą z nim rozmowy na temat zawarcia nowego kontraktu.

Dotychczasowe negocjacje pomiędzy obiema stronami nie zbliżają się na razie do szczęśliwego zakończenia i nie stanowi to obecnie żadnego problemu, ale z każdym upływającym tygodniem nerwowość w gabinetach ekipy z Parc des Princes będzie narastać.

Świadczy o tym między innymi informacja opublikowana przez dziennikarzy „Le Parisien”, którzy uważają, że reprezentant „Trójkolorowych” może otrzymać zgodę na zmianę pracodawcy po zakończeniu obecnego sezonu w przypadku fiaska rozmów dotyczących przedłużenia umowy, ponieważ wówczas Paris Saint-Germain będzie miało ostatnią szansę na to, aby zarobić duże pieniądze na sprzedaży Kyliana Mbappé, który jest formalnie związany z klubem do 30 czerwca 2022 roku.

Wspomniane źródło dodaje jednocześnie, że władze mistrza Francji ustaliły nawet oczekiwaną kwotę odstępnego za swojego gwiazdora i będą chcieli za niego otrzymać aż 200 milionów euro.

Na wydanie takiej sumy ma być gotowy Real Madryt, który całkowicie opuścił sobie dokonywanie transferów w minionych tygodniach, aby móc zgromadzić jak największe środki na zrealizowanie wzmocnień przed startem nowego sezonu.

Poza „Królewskimi” zainteresowanie możliwością nawiązania współpracy z 21-latkiem wyrazili także przedstawiciele Liverpoolu, Juventusu czy Barcelony, ale na obecną chwilę nie wydaje się, aby ktoś z tej trójki byłby w stanie spełnić oczekiwania PSG, gdyby zdecydowało się ostatecznie na sprzedaż Francuza.

Pragniemy również dodać, że Mbappé w przypadku zmiany pracodawcy za wspomnianą kwotę stałby się drugim piłkarzem w historii futbolu wytransferowanym za minimum 200 milionów euro. Pierwsze miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Neymar, który zamienił Barcelonę na ekipę z Parc des Princes za 222 miliony euro w sierpniu 2017 roku.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Neymar nieprzypadkowo wspomniał o grze z Messim. Rozpoczynają się zakulisowe rozgrywki Neymar nieprzypadkowo wspomniał o grze z Messim. Rozpoczynają się zakulisowe rozgrywki Liga Narodów: Turniej finałowy rozlosowany [OFICJALNIE] Liga Narodów: Turniej finałowy rozlosowany [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Jan Bednarek na dłużej w Southampton OFICJALNIE: Jan Bednarek na dłużej w Southampton Liga Konferencji Europy: Znamy szczegóły, terminarz i miejsce finału trzeciego europejskiego pucharu [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Znamy szczegóły, terminarz i miejsce finału trzeciego europejskiego pucharu [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Lagerbäck zwolniony. Zmiana na posadzie selekcjonera reprezentacji Norwegii OFICJALNIE: Lagerbäck zwolniony. Zmiana na posadzie selekcjonera reprezentacji Norwegii Grealish najdroższym Brytyjczykiem w historii?! Grealish najdroższym Brytyjczykiem w historii?! ESPN 100: Najlepsi skrzydłowi świata. Eden Hazard w gronie wyróżnionych 🙃 ESPN 100: Najlepsi skrzydłowi świata. Eden Hazard w gronie wyróżnionych 🙃

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy