Mecz Juventus - Napoli jednak dojdzie do skutku?!

Mecz Juventus - Napoli jednak dojdzie do skutku?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Il Mattino

SSC Napoli złożyło odwołanie od decyzji władz Serie A, które za niestawienie się na spotkaniu z Juventusem przyznały turyńczykom walkower. Teraz poszkodowany klub robi wszystko, aby zawody doszły do skutku w innym terminie.

Niedoszły mecz dwóch uznanych ekip Serie A nie tylko rozpalił kibiców we Włoszech, ale i skutecznie ich podzielił. Jedni doskonale rozumieją powody, przez które „Błękitni” nie przybyli na Allianz Stadium. Drudzy, z bardziej pragmatycznymi umysłami, zwrócili uwagę na obowiązuje przepisy.

Protokół stworzony przez UEFA mówi jasno, że mecz może dojść do skutku do momentu, gdy obaj trenerzy mają do dyspozycji co najmniej 13 graczy, w tym bramkarza. Po stronie gości brakowało raptem dwóch piłkarzy, gdyż na koronawirusa zachorowali wtedy Piotr Zieliński oraz Elif Ełmas.

Zważywszy na te informacje, Juventus postanowił stawić się na meczu i poczekać na przyjazd swojego rywala. To jednak nie nastąpiło, a dziesięć dni później zapadła decyzja w tej sprawie.

Jak wiemy, „Stara Dama” otrzymała walkowera i tym samym sięgnęła po trzy punkty, a SSC Napoli zostało dodatkowo ukarane odebraniem jednego punktu.

Aurelio De Laurentiis nie zgadza się z tą decyzją władz Serie A, dlatego według „Il Mattino” już złożył formalne odwołanie. Celem jest rozegranie meczu w innym terminie, co jednak nie będzie łatwe. W związku z tym najprawdopodobniej w sprawę będzie musiał zaangażować się Włoski Narodowy Komitet Olimpijski.

W tej chwili ekipa spod Wezuwiusza plasuje się na czwartej pozycji w tabeli i ma na swoim koncie osiem „oczek”, tyle samo co podopieczni Andrei Pirlo.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Rafał Boguski po sezonie odejdzie z „Białej Gwiazdy” Real Madryt: Szatnia spodziewa się odejścia Zinédine'a Zidane'a Real Madryt: Szatnia spodziewa się odejścia Zinédine'a Zidane'a Finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony na inny stadion?! Jest oferta Finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony na inny stadion?! Jest oferta Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Mistrzostwa Europy: Wstępna kadra Węgier [OFICJALNIE] Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Juventus: Szczęsny czy Donnarumma? Sprawdzamy, czy zmiana jest dla „Bianconerich” korzystna Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Wieczysta Kraków w transferowej ofensywie. Dwóch piłkarzy Ekstraklasy na radarze Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho Manchester City przygotowuje hitowy transfer w razie odejścia Fernandinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy