Mecz Juventus - Napoli jednak dojdzie do skutku?!

Mecz Juventus - Napoli jednak dojdzie do skutku?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Il Mattino

SSC Napoli złożyło odwołanie od decyzji władz Serie A, które za niestawienie się na spotkaniu z Juventusem przyznały turyńczykom walkower. Teraz poszkodowany klub robi wszystko, aby zawody doszły do skutku w innym terminie.

Niedoszły mecz dwóch uznanych ekip Serie A nie tylko rozpalił kibiców we Włoszech, ale i skutecznie ich podzielił. Jedni doskonale rozumieją powody, przez które „Błękitni” nie przybyli na Allianz Stadium. Drudzy, z bardziej pragmatycznymi umysłami, zwrócili uwagę na obowiązuje przepisy.

Protokół stworzony przez UEFA mówi jasno, że mecz może dojść do skutku do momentu, gdy obaj trenerzy mają do dyspozycji co najmniej 13 graczy, w tym bramkarza. Po stronie gości brakowało raptem dwóch piłkarzy, gdyż na koronawirusa zachorowali wtedy Piotr Zieliński oraz Elif Ełmas.

Zważywszy na te informacje, Juventus postanowił stawić się na meczu i poczekać na przyjazd swojego rywala. To jednak nie nastąpiło, a dziesięć dni później zapadła decyzja w tej sprawie.

Jak wiemy, „Stara Dama” otrzymała walkowera i tym samym sięgnęła po trzy punkty, a SSC Napoli zostało dodatkowo ukarane odebraniem jednego punktu.

Aurelio De Laurentiis nie zgadza się z tą decyzją władz Serie A, dlatego według „Il Mattino” już złożył formalne odwołanie. Celem jest rozegranie meczu w innym terminie, co jednak nie będzie łatwe. W związku z tym najprawdopodobniej w sprawę będzie musiał zaangażować się Włoski Narodowy Komitet Olimpijski.

W tej chwili ekipa spod Wezuwiusza plasuje się na czwartej pozycji w tabeli i ma na swoim koncie osiem „oczek”, tyle samo co podopieczni Andrei Pirlo.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Tytoń wróci do Ekstraklasy?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Wielki powrót Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji?! Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk Młodzieżowy mistrz świata w Ekstraklasie. OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lechii Gdańsk FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA Puskás Award 2020, czyli nagroda za najładniejszą bramkę roku: 11 nominowanych FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje wśród trenerów. Jest duża niespodzianka FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! FIFA The Best 2020: Nominacje dla najlepszych piłkarzy i piłkarek. Wręczenie nagród już 17 grudnia! Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny” Bayern Monachium wstrzymuje negocjacje z następnym zawodnikiem. Czeka go „okres próbny”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy