Mecz Youtuberów przerwany przez incydent na tle rasistowskim [WIDEO]

2024-10-13 07:34:54; Aktualizacja: 4 godziny temu
Mecz Youtuberów przerwany przez incydent na tle rasistowskim [WIDEO] Fot. DjMaRiiO [YouTube]
Piotr Różalski
Piotr Różalski Źródło: Transfery.info | DjMaRiiO [YouTube]

Na przestrzeni paru tygodni na stadionie Atlético Madryt doszło do dwóch skandali. Po spotkaniu derbowego starcia z Realem, tym razem przerwano mecz piątej edycji Youtuberów Hiszpania – Francja. W tle pojawiły się incydenty rasistowskie.

Spora część hiszpańskim kibiców w sobotni wieczór żyła nie tylko meczem reprezentacji seniorów. Podczas gdy w Murcii podopieczni Luisa de la Fuente podejmowali Danię, ostatecznie wygrywając 1-0, w stolicy doszło do medialnego z perspektywy świata Youtube'a piłkarskiego wydarzenia.

Naprzeciw siebie stanęły drużyny Hiszpanii i Francji złożone z twórców. Po stronie gospodarzy kapitanem był Dj MaRiiO, zaś rolę lidera „Trójkolorowych” wypełniał Amine.

Pojedynek upływał w bardzo przyjemnej atmosferze, lecz tak było tylko do 58. minuty. Sędzia przerwał spotkanie z powodu rasistowskich obelg skierowanych ze strony hiszpańskich kibiców w stronę zawodników gości.

Symboliczny obrazek, jaki przeszedł do historii to zalany łzami Koko, broniący barw domowników, i pocieszający go arbiter Cristóbal Soria.

Po przemowie arbitra do publiczności z apelem o zaprzestania okropnego zachowania i przestrogą przed całkowitym anulowaniem spotkania przy ponownym incydencie ostatecznie mecz udało się dokończyć. Ostatecznie Hiszpanie wzięli rewanż za poprzednią porażkę w Paryżu i wygrali 2-0.

To nie pierwszy raz, kiedy w ostatnim czasie na Cívitas Metropolitano kibice odegrali główną antagonistyczną rolę. Dwa tygodnie wcześniej musiano na około 20 minut przerwać derby Atlètico – Real ze względu na rzucane przedmioty w stronę Thibauta Courtois, który też wcześniej podburzał kibiców swoim zachowaniem.