MEDIA: Barcelona porozumiała się z nowym napastnikiem

MEDIA: Barcelona porozumiała się z nowym napastnikiem fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Frankfurter Allgemeine Zeitung

Jak podaje „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, Barcelona zrobiła pierwszy krok w kierunku transferu Luki Jovicia.

Według niemieckich dziennikarzy działacze mistrza Hiszpanii doszli do porozumienia z przedstawicielami 21-letniego napastnika Eintrachtu Frankfurt. Barcelona musi jeszcze dogadać się z władzami niemieckiego zespołu, ale na ten moment ma sporą przewagę nad innymi klubami zainteresowanymi pozyskaniem trzykrotnego reprezentanta Serbii. W grę wchodzi transfer po zakończeniu sezonu 2018/2019.

Przypomnijmy, że Jović od 2017 roku gra w Eintrachcie na zasadzie wypożyczenia z Benfiki. Przesądzone jest jednak to, że niemiecki klub latem skorzysta z opcji jego wykupu za około 12 milionów euro. Na natychmiastowej sprzedaży napastnika będzie mógł zarobić kilka razy więcej.

Jović rozegrał w tym sezonie 19 meczów w Bundeslidze. Strzelił w nich 14 goli i zanotował cztery asysty. Do tego pięciokrotnie trafiał do siatki w Lidze Europy.

Utalentowany atakujący już wcześniej był łączony z przenosinami do Barcelony. Obserwują go również m.in. Bayern, gdzie miałby zostać następcą Roberta Lewandowskiego, oraz Chelsea.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy