MEDIA: Cristiano Ronaldo wskazał najlepszego kandydata na nowego trenera Juventusu

MEDIA: Cristiano Ronaldo wskazał najlepszego kandydata na nowego trenera Juventusu fot.
Mateusz Michałek
Źródło: Libero I Areanapoli.it

Zdaniem włoskich mediów Cristiano Ronaldo chciałby współpracować w Juventusie z Carlo Ancelottim.

W piątek z turyńskim klubem pożegnał się Massimiliano Allegri, który od 2014 roku sięgnął z nim po pięć mistrzostw i cztery Puchary Włoch. Na razie nie wiadomo, kto zostanie jego następcą. Według Alfredo Pedulli wśród kandydatów do objęcia Juventusu jest Maurizio Sarri. Jak podaje tymczasem „Libero”, głos na temat tego, kto powinien zostać zatrudniony we włoskim klubie, zabrał podobno Ronaldo.

Jak czytamy, Portugalczyk zasugerował działaczom mistrza Włoch, że najlepszym wyjściem byłoby zatrudnienie Carlo Ancelottiego. Panowie współpracowali ze sobą w Realu Madryt. Ronaldo rozegrał pod wodzą włoskiego szkoleniowca 101 spotkań. Zdobył w nich 112 bramek i zanotował 46 asyst.

Na ten moment przenosiny Ancelottiego do Turynu nie wydają się zbyt prawdopodobne. 59-latek prowadzi Napoli, a więc zespół, który w ostatnich sezonach jest najgroźniejszym rywalem Juventusu w Serie A. Najwięcej w kontekście takiego ruchu, który niewątpliwie wzbudziłby mnóstwo emocji, zależałoby od samego trenera.

Drugim wyborem Ronaldo ma być José Mourinho, który w grudniu zeszłego roku został zwolniony z Manchesteru United. Portugalczyk nie ukrywa, że latem chce wrócić na ławkę trenerską i objąć klub z europejskiej czołówki. Z nim również Ronaldo pracował w Madrycie.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy