Media: Drugi Polak w Juventusie?!

Media: Drugi Polak w Juventusie?!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Plaza Deportiva

Juventus coraz poważniej rozważa sprowadzenie Grzegorza Krychowiaka i zamierza rywalizować o niego z Valencią.

Dni Polaka na Parc des Princes są już w zasadzie policzone. Trener Unai Emery dał jasno do zrozumienia, że nie widzi miejsca dla pomocnika, który jeszcze zeszłego lata był jego priorytetem transferowym. Mimo nieudanego sezonu, 27-latek nie musi jednak narzekać na brak zainteresowania. Wiele wskazuje na to, że walkę o niego stoczą Valencia oraz Juventus.

„Plaza Deportiva” informuje, że „Nietoperze” szykują się do wykupienia popularnego „Krychy”, choć zdają sobie sprawę, iż nie będzie on tanim rozwiązaniem. PSG zapłaciło za niego rok temu ponad 30 milionów euro i chciałoby odzyskać część tej kwoty. Klub z Mestalla zamierza zebrać potrzebne środki sprzedając swoich graczy - Diego Alvesa, Mathew Ryana i Enzo Pereza. Wcześniej w grę wchodziło wypożyczenie, ale Francuzi woleliby przeprowadzić transfer definitywny.

Tymczasem coraz poważniej do sprowadzenia Polaka podchodzi Juventus. „Bianconeri” już wcześniej uznawali go jedynie za opcję rezerwową i w międzyczasie starają się o inne cele, ale w związku z przedłużającymi się rozmowami, wkroczyli do akcji w walce o Krychowiaka. Jeśli jednak to turyńczycy sprowadzą pomocnika, Valencia nie musi wyjść na tym stratna.

Po przybyciu reprezentanta Polski, „Starą Damą” opuści najprawdopodobniej któryś z pomocników - Tomás Rincón lub Mario Lemina. Juventus z kolei walczy o prawego obrońcę Valencii, João Cancelo, i według najnowszych informacji, chciał włączyć do oferty kartę zawodniczą Leminy. Jeśli operacje dojdą do skutku, mistrzowie Włoch sprowadzą tak długo wyczekiwanego środkowego pomocnika, a „Los Che” i tak zrealizują swój plan wzmocnienia środka pola.

Krychowiak przychodził do Paryża licząc na rozwinięcie skrzydeł po wodzą nowego trenera, lecz szybko musiał zweryfikować swoje nadzieje. Polak spędził większość sezonu poza boiskiem i został wpisany na listę graczy, którzy tego lata powinni zmienić drużynę. W przypadku transferu do Juventusu, „Krycha” będzie miał okazję do wspólnych występów ze swoim dobrym znajomym - Wojciechem Szczęsnym.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Milik w Romie? To możliwe, ale pod jednym warunkiem! Milik w Romie? To możliwe, ale pod jednym warunkiem! Legia Warszawa po ofensywnego pomocnika ze Slavii Praga. Problemem kwota transferowa Legia Warszawa po ofensywnego pomocnika ze Slavii Praga. Problemem kwota transferowa FC Barcelona: Lautaro Martínez pozostaje priorytetem. Transfer możliwy w sierpniu?! FC Barcelona: Lautaro Martínez pozostaje priorytetem. Transfer możliwy w sierpniu?! Akinfenwa w Championship. Wycombe Wanderers z największym sukcesem w historii klubu Akinfenwa w Championship. Wycombe Wanderers z największym sukcesem w historii klubu Simović do Ekstraklasy?! Simović do Ekstraklasy?! Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Legia Warszawa bez 12 zawodników na mecz z Lechią Gdańsk Lech Poznań o krok od pozyskania Mikaela Ishaka Lech Poznań o krok od pozyskania Mikaela Ishaka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy