MEDIA: Maddison głównym kandydatem na następcę Eriksena w Tottenhamie

MEDIA: Maddison głównym kandydatem na następcę Eriksena w Tottenhamie
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Daily Star

Brytyjscy dziennikarze donoszą, że w przypadku odejścia Christiana Eriksena władze Tottenhamu mogą skupić się na pozyskaniu Jamesa Maddisona.

Kontrakt duńskiego ofensywnego pomocnika z „Kogutami” jest ważny tylko do 30 czerwca 2020 roku. Już latem dawał on do zrozumienia, że chce podjąć nowe wyzwanie. Ostatecznie został w Londynie, ale transfer 27-latka w zimowym oknie lub po zakończeniu sezonu jest niemal przesądzony.

Zdaniem brytyjskich dziennikarzy, jeśli Eriksen odejście z Tottenhamu, numerem jeden na liście życzeń londyńczyków będzie Maddison. 22-latek od pewnego czasu prezentuje się z dobrej strony w barwach Leicester City.

22-latek trafił na King Power Stadium w zeszłym roku. Od tamtej pory rozegrał w koszulce „Lisów” 46 spotkań. Strzelił 10 goli i zanotował dziewięć asyst. Dzisiaj trafił do siatki w meczu ligowym z Liverpoolem (1:2).

Pozyskanie Maddisona nie będzie oczywiście takie łatwe. Przede wszystkim póki co Leicester ani myśli o rozstaniu ze swoją gwiazdą. Nie można również zapominać o zainteresowaniu jego osobą ze strony Manchesteru United. „Czerwone Diabły” mają być gotowe zapłacić za pomocnika blisko 70 milionów euro.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy