MEDIA: Szczęsny czy Oblak? Juventus już wybrał!

2017-09-25 11:59:44; Aktualizacja: 6 lat temu
MEDIA: Szczęsny czy Oblak? Juventus już wybrał! Fot. Transfery.info
Rafał Bajer
Rafał Bajer Źródło: Calcio Mercato

Juventus podjął decyzję w sprawie ewentualnego sprowadzenia Jana Oblaka.

Tego lata do zespołu mistrza Włoch trafił Wojciech Szczęsny. Polak po dwóch udanych sezonach na wypożyczeniu w barwach Romy został definitywnie wykupiony z Arsenalu właśnie przez „Starą Damę”, która widziała w nim następcę Gianluigiego Buffona. W ostatnich dniach pojawiły się jednak spekulacje, że 27-latek może otrzymać poważnego konkurenta w walce o pierwszy skład - Jana Oblaka.

Golkiper Atlético Madryt uchodzi za jednego z najlepszych bramkarzy w Europie i Juventus rzekomo był zainteresowany jego sprowadzeniem. W ten sposób turyńczycy zapewniliby sobie znakomitą obsadę bramki w postaci dwóch bramkarzy na bardzo wysokim poziomie. „Calcio Mercato” przekonuje jednak, że do takiej sytuacji nie dojdzie.

„Bianconeri” uznali, że nie potrzebują kolejnego golkipera z najwyższej półki i darzą Szczęsnego pełnym zaufaniem. W obecnym sezonie ma grać jeszcze sporadycznie i zastępować Buffona kiedy zdecyduje o tym trener Massimiliano Allegri. Kiedy Buffon zakończy karierę po sezonie, reprezentant Polski na stałe wskoczy między słupki bramki „Juve” i stanie się podstawowym zawodnikiem, najprawdopodobniej, na lata.

Tymczasem Oblak zapewne zostanie w Madrycie, ponieważ „Rojiblancos” bardzo go enią. Niedawno Słoweniec był łączony z przenosinami do Paris Saint-Germain. „Los Colchoneros” zażądali wtedy za bramkarza 100 milionów euro, czyli kwotę wpisaną w klauzuli jego odejścia. Stanowisko madrytczyków nie uległo zmianie i każdy zainteresowany klub musi liczyć się właśnie z takim wydatkiem.