MEDIA: Szczęsny może opuścić Juventus

MEDIA: Szczęsny może opuścić Juventus fot. Transfery.info
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Il Corriere del Torino

Jak poinformowało „Il Corriere del Torino”, Juventus stara się o pozyskanie Mattii Perina z Genoi. Transfer 25-latka może sprawić, że z klubu odejdzie Wojciech Szczęsny.

To już ostatnie tygodnie dla Juventusu z Gianluigim Buffonem w bramce. Od kolejnego sezonu doświadczonego Włocha nie będzie już w kadrze „Starej Damy”, dlatego jej włodarze muszą znaleźć odpowiedniego następcę dla legendarnego bramkarza.

Rok temu do tej roli został sprowadzony Wojciech Szczęsny, który miał okazję przez 12 miesięcy przyglądać się pracy Gianluigiego Buffona i od czasu do czasu sam stawał pomiędzy słupkami Juventusu. Polski golkiper ma za sobą fantastyczny sezon i wiele świetnych interwencji, dlatego wydaje się, że niemal na pewno na początku następnego sezonu, to on zajmie miejsce 40-latka.

Jak jednak poinformowano w „Il Corriere del Torino”, Juventus zabiega o pozyskanie z Genoi Mattii Perina. 25-letni golkiper w przypadku dołączenia do „Starej Damy” raczej nie chciałby zająć pozycji rezerwowego, dlatego zaczęto się zastanawiać, jaki los czekałby wówczas Szczęsnego. Pytanie mistrzów Włoch o bramkarza Genoi potwierdził jej właściciel, Enrico Preziosi.

- To prawda. Marotta [dyrektor generalny Juventusu – przyp.red.] zapytał mnie o niego w Rzymie. Podszedł koło mnie i powiedział: „Musimy porozmawiać o Mattii”. Teraz czekam na telefon od niego z zaproszeniem do rozmów.

- Czy miałby tam być rezerwowym? Nie jestem pewien, ale to byłoby marnowanie jego potencjału. Juventus musi działać szybko, bo interesuje się nim także SSC Napoli – powiedział Preziosi.

Włoscy dziennikarze informują, że w przypadku zakontraktowania Perina, Juventus rozważy sprzedaż Wojciecha Szczęsnego. Cena za Polaka mogłaby wynieść nawet około 30 milionów euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mistrzostwa Świata: Szymon Marciniak oszczędzany na najważniejsze mecze Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Mateusz Klich szykuje się do zimowego transferu. Dwie opcje na stole Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz podsumowuje mundial w Katarze: Tego żałuję najbardziej Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Czesław Michniewicz wyczerpująco komentuje „aferę premiową”. „To są pieniądze społeczeństwa i nie jest tak łatwo” Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Korona Kielce z pierwszym zimowym transferem [OFICJALNIE] Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Robert Lewandowski: Piłkarze są ofiarami tej sytuacji Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów Jeszcze jeden chętny na Bartosza Bereszyńskiego. Doszło do pierwszych kontaktów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy