Memphis Depay następcą gwiazdy?!

Memphis Depay następcą gwiazdy?! fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Sport Bild

Borussia Dortmund przygotowuje się do rozstania z Jadonem Sancho. Niemcy wytypowali już idealnego kandydata do zajęcia miejsca po Angliku, którym ma być Memphis Depay - donosi „Sport Bild”.

Latem poważne zainteresowanie angażem Jadona Sancho wykazywał Manchester United, ale kiedy na jaw wyszło, że zawodnik podpisał nową umowę z dortmundczykami, sprawa mocno spowolniła i ostatecznie pozostał on na Signal Iduna Park.

Początek sezonu w wykonaniu 20-latka nie wyglądał zbyt owocnie, dlatego pojawiły się głosy, że teraz to klub zamierza pozbyć się utalentowanego skrzydłowego. W rundzie wiosennej poprawił on swoją grę, ale jak podaje „Sport Bild”, rozstanie jest niemal nieuchronne.

Mając to na uwadze, już teraz trwają poszukiwania ewentualnego następcy. Jak dotąd wytypowano dwóch kandydatów i są to Donyell Malen oraz Memphis Depay.

Obaj w przeszłości byli łączeni z przeprowadzką do Borussii, ale dopiero w tym momencie poczyniono konkretne kroki w kierunki sfinalizowania jednej z operacji.

Wspomniane źródło podkreśla, że z tej dwójki o wiele wyżej stoją notowania piłkarza Olympique’u Lyon, a jest tak za sprawą faktu, iż jego umowa obowiązuje tylko do 30 czerwca. To daje obu stronom ogromną swobodę w negocjacjach, które nie obejmują obecnego pracodawcy blisko 27-letniego Holendra.

Z drugiej strony nie można zapominać, że Depay wzbudza zainteresowanie także innych ekip, z FC Barceloną na czele.

Jeśli chodzi o 22-letniego Malena, PSV Eindhoven już na wstępnie zażądałoby z pewnością co najmniej 25-30 milionów euro, dlatego to transfer starszego z Holendrów uznano za priorytet.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Wojciech Szczęsny pechowo zapisał się w historii turnieju EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Polska - Słowacja. Sousa ZASKOCZYŁ! [OFICJALNIE] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] EURO 2020: Schick z najładniejszą bramką Mistrzostw Europy?! [WIDEO] Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Buffon gra dalej! [OFICJALNIE] „Wybieram między ambicją a emocjami” Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Transferowi Klikacze - zapraszamy na naszą grupę z konkursami Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Peter Schmeichel ponownie uderza w UEFA. „Tylko oni widzą w tym prawdę” Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować Ashley Young prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym zespołem. Osoba trenera może zdecydować

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy