Memphis Depay o pozostaniu w Barcelonie. „Zdecydowałem się walczyć”

Memphis Depay o pozostaniu w Barcelonie. „Zdecydowałem się walczyć” fot. Vlad1988 / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ESPN

Memphis Depay przyznał w wywiadzie udzielonym stacji ESPN, że odrzucił latem otrzymane oferty na rzecz podjęcia walki o zaistnienie w Barcelonie prowadzonej przez Xaviego.

„Duma Katalonii” zdawała sobie doskonale sprawę z faktu, że sprowadzenie Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium będzie wiązało się z koniecznością przedwczesnego zakończenia współpracy z przynajmniej jednym z dwóch atakujących.

Początkowo spekulowano w mediach, że zawodnikiem wypychanym na siłę z Camp Nou był Memphis Depay. Koniec końców reprezentant Holandii pozostał w drużynie, którą opuścił Pierre-Emerick Aubameyang na rzecz zaliczenia powrotu do Premier League, gdzie broni teraz barw Chelsea.

28-letni zawodnik przyznał otwarcie, że miał okazję przed Gabończykiem na opuszczenie szeregów Barcelony, ale postanowił odrzucić wszystkie otrzymane propozycje na rzecz podjęcia walki o minuty w „Dumie Katalonii” i to nawet kosztem utraty szansy udział w mundialu.

Wszechstronny ofensywny piłkarz nie obawia się pominięcia go w kadrze na turniej w Katarze i wierzy głęboko w odegranie ważnej roli w drużynie z Camp Nou w trwających zmaganiach.

- Latem zgłosiło się po mnie kilka klubów, ale spojrzałem na te opcje i zdecydowałem się walczyć o swoje miejsce w Barcelonie. Kocham rywalizację i nie uciekam od niej. Cieszę się, że jestem w Barcelonie. W ostatnich tygodniach grałem mniej niż zwykle i tylko dwa razy znalazłem się w wyjściowym składzie. Ale czuję głód grania znacznie więcej - powiedział Holender.

Depay wystąpił łącznie w tylko trzech meczach „Dumy Katalonii”, zdobywając w nich bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy