Messi ma możliwość odejścia z Barcelony po zakończeniu sezonu

Messi ma możliwość odejścia z Barcelony po zakończeniu sezonu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: El Pais

„El País” pisze, że choć umowa Leo Messiego z Barceloną jest ważna do 30 czerwca 2021 roku, Argentyńczyk może wcześniej opuścić „Dumę Katalonii”.

32-latek parafował obecny kontrakt w 2017 roku. Atakujący doszedł wtedy do porozumienia z władzami klubu, zgodnie z którym po zakończeniu każdego sezonu wszystko zależy od niego i jeśli tylko zechce zmienić barwy, może to zrobić. Hiszpańscy dziennikarze dodają, że nie jest to nic nowego. Wcześniej podobnie umówieni z Barceloną byli Andrés Iniesta, Carles Puyol czy Xavi.

Choć Messi może w pełni decydować o swojej przyszłości, na Camp Nou nikt nie bierze pod uwagę tego, że zdecyduje się on na odejście z klubu przed zakończeniem umowy. Wszystko opiera się na wzajemnym zaufaniu. Argentyńczyk nie chce jednocześnie czuć presji ze strony działaczy.

Jakiś czas temu pojawiały się informacje sugerujące, że prezydent Barcelony, Josep Maria Bartomeu, chciałby podpisać z Messim nowy kontrakt, ważny przynajmniej do 30 czerwca 2023 roku. Na razie Argentyńczyk nie śpieszy się z takim krokiem. Jeśli jednak go parafuje, będzie to już jego dziesiąta profesjonalna umowa w katalońskim klubie.

Przypomnijmy, że wskutek problemów zdrowotnych w tym sezonie Messi nie zanotował ani jednego występu w koszulce „Dumy Katalonii”.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy