Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo”

Meunier krytycznie o kulisach rozstania z PSG. „Chciał, abym grał praktycznie za damo” fot. Borussia Dortmund
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Deutsche Presse-Agentur | L’Équipe

Thomas Meunier przyznał, że chciał dokończyć trwające rozgrywki Ligi Mistrzów w barwach Paris Saint-Germain, ale francuski klub nie wyraził zbyt dużego zainteresowania możliwością zatrzymania Belga.

Doświadczony obrońca nie planował kończyć tego lata swojej przygody z ekipą z Parc des Princes, ale w minionych miesiącach nie otrzymał satysfakcjonującej go propozycji dotyczącej przedłużenia wygasającego kontraktu.

Z tego też powodu 28-letni zawodnik wzbudził spore zainteresowanie swoją osobą na rynku transferowym i spośród nadesłanych ofert postanowił zaakceptować tą wystosowaną mu przez Borussię Dortmund.

Thomas Meunier już w momencie dopinania wszystkich formalności dotyczących przeprowadzki do drużyny z Signal Iduna Park wyraził gotowość do pozostania w PSG na decydujące zmagania o zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

Władze zespołu z Bundesligi nie widziały niczego złego w chęci zawodnika do dokończenia rozgrywek w barwach francuskiego klubu i były skłonne zezwolić mu na udział w mini turnieju odbywającym się w Lizbonie pod pewnymi niezbyt wygórowanymi warunkami.

Ekipa z Francji nie wykazała się jednak zbyt dużą determinacją w sprawie zatrzymania defensora i ten postanowił obwinić za to dyrektora sportowego PSG.

- Leonardo nigdy nie próbował osiągnąć porozumienia z Borussią Dortmund, nie mówiąc już o mnie! On chciał, abym grał praktycznie za darmo - powiedział Meunier.

Reprezentant Belgii zdradził także, że po czteromiesięcznej przerwie nie otrzymał zgody na korzystanie z pomieszczeń w klubowym ośrodku treningowym, mimo że wówczas był jeszcze formalnie związany z paryskim zespołem.

- Powiedziano mi przez telefon, że nie powinienem już wchodzić nikomu na drogę, ponieważ potrafię opowiadać niepokojące historie. To jest typowy przypadek oderwania od rzeczywistości. Sam Leonardo powiedział też francuskiej prasie, że to ja odmówiłem przedłużenia umowy. To nieprawda - dodał 28-latek.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Manchester City chce zrobić z niego mężczyznę. Transfer ma być przesądzony Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea Sieć pizzerii śmieje się z Chelsea

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy