Michał Probierz coraz bliżej powrotu na ławkę trenerską

2022-05-11 20:52:32; Aktualizacja: 2 lata temu
Michał Probierz coraz bliżej powrotu na ławkę trenerską Fot. Lens Strong / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Meczyki.pl

Michał Probierz jest poważnie brany pod uwagę jako kandydat do zastąpienia Macieja Stolarczyka na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski U-21 - poinformował Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl.

Polski Związek Piłki Nożnej podjął już jakiś czas temu decyzję o nieprzedłużaniu wygasającego kontraktu z 50-letnim szkoleniowcem. Od tego momentu zaczął rozglądać się na rynku za wartościowym następcą Macieja Stolarczyka.

Do tej pory spekulowano w mediach, że za najpoważniejszych kandydatów do jego zastąpienia uchodzą Maciej Bartoszek, Jacek Magiera, Marcin Brosz czy Mariusz Lewandowski (został trenerem Radomiaka Radom).

Teraz Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl przekonuje, że pozostających na placu boju trenerów może ostatecznie pokonać Michał Probierz, którego notowania mają stać bardzo wysoko w strukturach krajowej federacji.

49-latek zna się ponadto bardzo dobrze z prezesem Cezarym Kuleszą, z którym miał okazję w przeszłości współpracować w Jagiellonii Białystok w latach 2008-2011 i 2014-2017.

Dla byłego opiekuna między innymi ŁKS-u, Arisu, Wisły Kraków, GKS-u Bełchatów, Lechii Gdańsk czy Cracovii byłaby to pierwsza w karierze przygoda w charakterze selekcjonera, ponieważ do tej pory odpowiadał wyłącznie za wyniki klubów.

Probierz pozostaje na trenerskim bezrobociu od stycznia 2022 roku, kiedy to po... zaledwie dwóch dniach obowiązywania kontraktu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza rozwiązał zawarte porozumienie z uwagi na niezadowolenie z działań podjętych przez władze zespołu tuż po jego zatrudnieniu.