Michniewicz wybrał największego wygranego eliminacji Euro U-21 spośród Polaków

Michniewicz wybrał największego wygranego eliminacji Euro U-21 spośród Polaków
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Super Express

Selekcjoner reprezentacji Polski do lat 21, Czesław Michniewicz, wypowiedział się na łamach „Super Expressu” na temat baraży z Portugalią i awansu na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.

Biało-czerwoni zajęli drugie miejsce w tabeli eliminacyjnej grupy 3, dając się wyprzedzić o punkt Duńczykom. O awans na przyszłoroczne MME podopieczni Michniewicza musieli walczyć w barażach z Portugalią i mimo że przegrali oni pierwsze spotkanie z ekipą z Półwyspu Iberyjskiego 0:1, odrobili straty (3:1) i zagrają na turnieju.

- W przerwie barażowego rewanżu ostrzegałem żeby nie poniosło nas jak Ikara, żebyśmy za wysoko nie pofrunęli i nie spłonęli. Mówiłem, że muszą być cały czas skoncentrowani i powinni sobie nawzajem przypominać, co trzeba zrobić w danym momencie żeby nie popaść w samouwielbienie, bo to mogłoby się okazać zgubne. (…) W naszej grze nie było przypadku - powiedział Michniewicz, wybierając również największego zwycięzcę eliminacji spośród swoich podopiecznych:

- Kamil Grabara. Zaczynał jako trzeci bramkarz. Jest trzy lata młodszy od pozostałych, a na koniec kwalifikacji został liderem zespołu. Poza tym Bartek Kapustka, który rok temu był w bardzo trudnym momencie kariery, a teraz jest w zupełnie innym miejscu. Nawet grając w drugiej lidze w Belgii, widać, że wraca do bardzo wysokiej formy. Jest jeszcze Szymon Żurkowski, który w Portugalii przebiegł 13,7 kilometra (cały wywiad TUTAJ).

Przyszłoroczna impreza zostanie rozegrana na stadionach we Włoszech i San Marino. Turniej rozpocznie się 16 czerwca i potrwa do końca miesiąca.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy