Mikel Arteta o transferach Arsenalu: Mamy świetny skład, ale...

Mikel Arteta o transferach Arsenalu: Mamy świetny skład, ale... fot. MDI / Shutterstock.com
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Viaplay

Mychajło Mudryk ostatecznie nie trafi do Arsenalu, lecz do lokalnego rywala Chelsea. Czy w związku z tym „Kanonierzy” skupią się na innym transferze? Mikel Arteta zabrał głos w tej sprawie.

Aktualny lider Premier League musi obejść się smakiem. Po miesiącach spekulacji i negocjacji Mychajło Mudryk wybrał na ostatniej prostej ofertę od Chelsea, która w zimowym oknie transferowym jest nader aktywna, kontraktując już pięciu graczy, w tym w ramach wypożyczenia João Féliksa.

Najnowszy nabytek z Ukrainy kosztował „The Blues” 70 milionów euro, a to tylko kwota podstawowa. Wraz z bonusami cała operacja może zamknąć się w granicy nawet 100 milionów euro. Nowy właściciel zespołu ze Stamford Bridge, Todd Boehly, zdecydowanie nie szczędzi pieniędzy na swoją własność.

Arsenal nie podąży tą samą drogą. Klub z północnego Londynu wycofał się z walki o 22-letnią gwiazdę Szachtara Donieck, gdy do gry włączyła się Chelsea. Sam zawodnik również nagle zmienił swoje preferencje klubowe.

Czy w takim razie drużyna z Emirates Stadium skupie się w styczniu na innej postaci? Szkoleniowiec „Kanonierów”, Mikel Arteta, zapewnia, że temat wzmocnień nie upadł całkowicie, aczkolwiek nie jest na ten moment absolutnym priorytetem.

- Mamy naprawdę doskonałych graczy. Oczywiście, to może nie wystarczyć. Chcemy poprawić nasz skład w tym okienku transferowym i mam na myśli siebie, sztab szkoleniowy, zawodników i zarząd. Pracujemy nad tym, ale zawrzemy umowy, które możemy zawrzeć i które naszym zdaniem są odpowiednie dla klubu - oznajmił Hiszpan po wygranych derbach z Tottenhamem.

Niedawno w mediach pojawiła się informacja, że klub z Homsey Road znalazł już alternatywę dla Mychajło Mudryka, kierując swój wzrok na Raphinhę z FC Barcelony.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Mateo Kovačić dogadał się z nowym klubem! Hit na ostatniej prostej Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Karim Benzema zaprezentowany w nowym klubie! Tłumy oszalały [WIDEO] Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Manchester United ma pomysł na Masona Greenwooda Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Wiemy, kto skomentuje wielki finał w Telewizji Polskiej Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Wyeliminowali z baraży Wisłę Kraków i... mogą grać na jej stadionie w Ekstraklasie Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Piłkarz Legii Warszawa blisko otrzymania polskiego obywatelstwa Arabia Saudyjska z ofertami za trzech mistrzów świata z 2014 roku Arabia Saudyjska z ofertami za trzech mistrzów świata z 2014 roku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy