Milik częścią głośnej wymiany? Napoli może go wykorzystać do pozyskania DWÓCH zawodników!

Milik częścią głośnej wymiany? Napoli może go wykorzystać do pozyskania DWÓCH zawodników! fot. SSC Napoli
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Mundo Deportivo | Corriere dello Sport

Napoli rozważa możliwość użycia Arkadiusza Milika jako karty przetargowej do pozyskania jednego lub nawet dwóch zawodników Atlético Madryt.

Opuszczenie szeregów włoskiego klubu przez reprezentanta Polski w trakcie nadchodzącego letniego okienka transferowego staje się coraz bardziej prawdopodobne.

Środkowy napastnik nie jest zainteresowany przedłużeniem współpracy z „Partenopei” na zaproponowanych mu warunkach i dlatego władze ekipy ze Stadio San Paolo są skłonne rozstać się z nim na rok przed wygaśnięciem obowiązującego kontraktu po otrzymaniu atrakcyjnej propozycji sięgającej przynajmniej 40 milionów euro.

„Mundo Deportivo” i „Corriere dello Sport” nie wykluczają jednak, że Napoli wyjdzie z inicjatywą użycia Arkadiusza Milika jako karty przetargowej do pozyskania jednego lub nawet dwóch piłkarzy Atlético Madryt.

Pierwsze z wymienionych źródeł przekonuje, że klub Serie A nie porzucił swojego zainteresowania Santiago Ariasem.

Klub z Włoch przegrał w lipcu 2018 roku rywalizację o względy Kolumbijczyka właśnie z hiszpańską drużyną, w której 28-latek nie odgrywa obecnie znaczącej roli po tym, jak trafił do niej Kieran Trippier. Z tego też powodu ekipa ze Stadio San Paolo może wykorzystać ten fakt do sprowadzenia bocznego obrońcy.

Jeżeli ten nie będzie zainteresowany przeprowadzką do „Partenopei”, ci są skłonni przerzucić swoją uwagę na drugiego konkurenta Ariasa - Šime Vrsaljko. Chorwat występował już w przeszłość na włoskich boiskach w Genoi, Sassuolo oraz Interze Mediolan i teraz także musi godzić się z funkcją zmiennika wspomnianego Anglika.

Z kolei drugiego źródło uważa, że Napoli chciałoby dokonać wymiany Milika na Diego Costę. Doświadczony napastnik nie pełni pierwszoplanowej roli w drużynie prowadzonej przez Diego Simeone i dlatego może skusić go perspektywa częstszych występów w Serie A.

Ekipa ze Stadio San Polo, włączając reprezentanta Polski do transakcji z udziałem przynajmniej jednego z dwóch piłkarzy Atlético, chciałaby zapewne otrzymać jeszcze trochę gotówki za 26-latka.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych Lech Poznań sprowadza nowego bramkarza. OFICJALNIE: Filip Bednarek na testach medyczynych FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer FC Barcelona po następcę Piqué. Hiszpański klub liczy na wolny transfer Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Jan Urban wyróżniony. Został umieszczony w jedenastce legend Osasuny Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję Rodman wysłał wiadomość do Andrei Petagnii. „Buldożer” ma do wypełnienia misję UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów UEFA bezlitosna dla lidera tureckiej Süper Lig. OFICJALNIE: Trabzonspor wykluczony z europejskich pucharów Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Bielik o kontuzji: Chyba jestem jednym z nielicznych, którzy zyskali na pandemii Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych Legia Warszawa nie składa broni w sprawie drużyny rezerw. OFICJALNIE: Klub złożył wniosek do Komisji ds. Nagłych

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy