Milik wrócił na boisko!

Milik wrócił na boisko! fot. Transfery.info
Paweł Machitko

130 dni po zerwaniu więzadeł krzyżowych napastnik Napoli Arkadiusz Milik ponownie zameldował się na murawie.

Reprezentant Polski wybiegł na boisko w 83. minucie meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, w którym Real Madryt pokonał Napoli 3-1 (bramki strzelali Karim Benzema, Toni Kroos, Casemiro i Lorenzo Insigne). Milik zmienił Marka Hamšíka.

Tym samym 22-letni atakujący zalicza bardzo szybki powrót do składu po poważnej kontuzji kolana. Początkowo spekulowano, że może być problem z jego grą nawet w marcowym meczu eliminacji Mistrzostw Świata z Czarnogórą. Rehabilitacja przebiegła tym samym nadzwyczaj sprawnie.

Milik w kadrze meczowej Napoli pojawił się już przed dwoma tygodniami, jednak do dzisiaj nie dostał ani minuty na boisku od trenera Maurizio Sarriego.

Ostatni mecz Milik rozegrał ósmego października w biało-czerwonych barwach przeciwko Danii (3-2), natomiast w klubie sześć dni wcześniej przeciwko Atalancie (0-1).