Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami

Milik zaakceptował ofertę Olympique'u Marsylia. Polak czeka na porozumienie pomiędzy klubami fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Nicolò Schira | Alfredo Pedullà

Arkadiusz Milik ustalił warunki indywidualnego kontraktu z Olympique'em Marsylia i teraz czeka na „zielone światło” ze strony Napoli na udanie się do Francji w celu odbycia obligatoryjnych testów medycznych przed podpisaniem umowy z nowym pracodawcą.

Reprezentant Polski powinien w najbliższych tygodniach wrócić do regularnej gry po kilkumiesięcznym zesłaniu w piłkarskie zaświaty przez władze ekipy ze Stadio Diego Armando Maradony, które po nieudanej próbie sprzedaży środkowego napastnika w trakcie letniego okna transferowego postanowiły odstawić go na boczny tor i nie zgłaszać do udziału w rozgrywkach Serie A oraz Ligi Europy.

Blisko 27-letni zawodnik nie mógł sobie pozwolić na utrzymanie obecnej sytuacji i dlatego od pewnego czasu rozglądał się za klubem, który spełniłby jego finansowe oczekiwania i umożliwiłby mu powrót do rywalizacji na wysokim poziomie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy.

Początkowo taką gotowość wyrażało Atlético Madryt, ale wygórowane oczekiwania w stosunku do wysokości kwoty odstępnego za Arkadiusza Milika przez Napoli skutecznie odstraszyły hiszpański zespół, który zdecydował się sprowadzić tańszego Moussę Dembélé z Olympique'u Lyon.

Wówczas na placu boju o względy reprezentanta Polski pozostały West Ham United oraz Olympique Marsylia i obecnie dużo na to wskazuje, że środkowy napastnik trafi do tej drugiej drużyny, która jest najbliżej wypracowania pełnego porozumienia z włoskim klubem.

Nicolò Schira i Alfredo Pedullà uważają ponadto, że sam Milik zaakceptował zaproponowane mu warunki indywidualnego kontraktu, który miałby obowiązywać do połowy 2025 roku i gwarantować mu przynajmniej 4,5 miliona euro na sezon.

Wcześniej blisko 27-letni zawodnik zgodził się na zawarcie identycznego porozumienia z Romą w trakcie letniego okna transferowego, ale wówczas cała operacja wysypała się na ostatniej prostej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Jamajka celuje w awans na Mistrzostwa Świata. „Reggae Boyz” wzmocni kilku piłkarzy z Anglii Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka Korona Kielce reaguje na doniesienia dotyczące zagrożonej posady Macieja Bartoszka FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy