Milik zaprezentowany w Marsylii. „Potrzebuję jedynie regularnych występów”

Milik zaprezentowany w Marsylii. „Potrzebuję jedynie regularnych występów” fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Olympique Marsylia

Dzisiaj odbyła się oficjalna prezentacja Arkadiusza Milika w barwach Olympique’u Marsylia. Polak wziął udział w konferencji prasowej i oświadczył, że przeprowadzkę szczególnie w tym momencie traktuje jako wielkie życiowe wyzwanie.

Blisko 27-letni napastnik latem zmarnował naprawdę wielką okazje na przenosiny do Juventusu. „Stara Dama” miała już dojść przeciągających się negocjacji i postawiła na innego zawodnika. Następnie reprezentantowi Polski przeszły koło nosa transfery do Romy oraz Fiorentiny.

Ostatecznie Arkadiusz Milik wylądował na trybunach i jako że nie został zgłoszony do żadnych rozgrywek, był skazany na indywidualne treningi. Zimą pojawiła się jednak możliwość ewakuacji z SSC Napoli - najpierw starało się o niego Atlético Madryt, a później do akcji wkroczył Olympique Marsylia.

Dziś wiemy już, że atakujący dołączył do przedstawiciela Ligue 1, który w ostatnim czasie nie prezentuje się najlepiej. To jednak nie zniechęca Polaka, a wręcz przeciwnie, dodatkowo go motywuje.

– Klub starał się o mnie, bardzo chciał mieć nowego napastnika, a ja chciałem tu przyjść – stwierdził.

– Miałem trudny czas, ponieważ nie grałem ostatnio w Napoli, nowa drużyna przechodzi przez trudny okres. Wiem jednak, że to dokonałem słusznego wyboru – zapewnił.

– Kiedy chcesz coś zmienić, sprowadzasz nowych zawodników. Postaram się pomóc ze wszelkich sił. Czuję się naprawdę gotowy do gry, nie odczuwam żadnych braków kondycyjnych. Dużo trenowałem i teraz potrzebuję jedynie regularnych występów – wyjawił.

Milik debiut w nowych barwach ma już za sobą. Następną okazją do występu będzie konfrontacja ze Stade Rennes, do której dojdzie 30 stycznia.

Podczas konferencji prasowej sternicy klubu potwierdzili, że celem na ostatnie dni okna transferowego jest znalezienie następcy odchodzącego do Aston Villi Morgana Sansona. Polak z kolei został przedstawiony jako „najlepsza opcja podczas styczniowego okna transferowego”.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską Węgry bez największej gwiazdy w meczu z Polską EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Serie A: Piotr Zieliński znowu to zrobił. Ładny gol Polaka [WIDEO] Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Wisła Kraków z nowymi informacjami o stanie zdrowia Uroša Radakovicia Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Olympique Marsylia doszedł do porozumienia z Villasem-Boasem [OFICJALNIE] Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer Real Madryt: Varane może odejść latem. Gigant stara się o transfer

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy