Milik zostaje w Napoli

Milik zostaje w Napoli fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Arkadiusz Milik pozostanie zawodnikiem Napoli przynajmniej do końca sezonu 2019/2020 - przekonuje „La Gazzetta dello Sport”.

Wokół osoby reprezentanta Polski narosło w ostatnim czasie wiele plotek. Jedne źródła informowały, że napastnik prowadzi zaawansowane rozmowy z klubem w kwestii przedłużenia kontraktu. Z kolei drugie uważały, że 25-letni zawodnik opuści szeregi ekipy ze Stadio San Paolo w ramach wymiany za Mauro Icardiego z Interu Mediolan lub po prostu zostanie sprzedany, aby pozyskać środki na sprowadzenie Argentyńczyka.

Teraz „La Gazzetta dello Sport” przekonuje, że jakakolwiek transakcja z udziałem Arkadiusza Milika nie będzie miała miejsca przynajmniej do następnego letniego okienka transferowego, mimo że władze klubu nie zrezygnowały jeszcze ze starań o pozyskanie 26-letniego zawodnika „Nerazzurrich”.

„Partenopei” są nadal dalecy od osiągnięcia porozumienia z przedstawicielami Interu w kwestii sprowadzenia Icardiego, ale wspomniane źródło dodaje, że nadal szeregi Napoli może zasilić Fernando Llorente. Doświadczony Hiszpan nie jest priorytetem włoskiej drużyny, ale ta musi się spieszyć z podjęciem kroków w jego sprawie, ponieważ 34-latek cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko ligowych rywali zespołu ze Stadio San Paolo, ale także między innymi Manchesteru United.

Milik strzelił 20 bramek oraz zanotował cztery asysty w 47 rozegranych meczach w minionym sezonie.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy