Mislav Oršić zagra w Premier League. Czas na testy medyczne

Mislav Oršić zagra w Premier League. Czas na testy medyczne fot. DarioZg / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Ižak Ante Sučić [Twitter]

Mislav Oršić przenosi się do Premier League. Southamptom porozumiało się już z Dinamem Zagrzeb, a zawodnik udaje się na testy medyczne - informuje na Twitterze Ižak Ante Sučić.

Mislav Oršić od kilku lat jest ważną postacią Dinama Zagrzeb i wspólnie z tym zespołem sięgał przecież po liczne trofea, bo jest trzykrotnym mistrzem Chorwacji. Dodatkowo ma on na swoim koncie brązowy medal Mistrzostw Świata w Katarze, do którego się wydatni przysłużył, notując tam bramkę i dwie asysty.

30-latek bardzo dobrze prezentował się w ostatnich latach w europejskich pucharach na tle brytyjskich ekip. Do siatki trafił między innymi przeciwko Chelsea, West Hamowi oraz Tottenhamowi.

W związku z tym zimą minionego roku bardzo dużo mówiono o nim między innymi w kontekście Arsenalu oraz Burnley. Ostatecznie jednak niewiele z tego wynikło, ale co się odwlecze, to nie uciecze.

Od kilku dni trwały rozmowy pomiędzy otoczeniem zawodnika a Southampton w kwestii przenosin do Premier League. Wygląda na to, że zakończyły się one sukcesem.

Według informacji, które podaje na Twitterze Ižak Ante Sučić, Mislav Oršić uda się do Anglii, by przejść testy medyczne. Jeśli te wypadną pomyślnie, transakcja zostanie zrealizowana.

Kwota transferu wyniesie łącznie osiem milionów euro, na które składa się sześć milionów euro podstawy oraz kolejne dwa miliony euro w postaci bonusów.

Skrzydłowy, który w przeszłości występował między innymi w Spezii Calcio, HNK Rijeka, CC Yatai oraz Ulsan Hyundai, rozegrał w tym sezonie dla Dinama Zagrzeb łącznie 27 meczów. W tym czasie strzelił 13 goli oraz zanotował do tego osiem asyst.

Nowa ekipa Chorwata to ostatnia siła Premier League. Celem 30-latka będzie zatem pomóc zespołowi w walce o ligowy byt.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xavi już zdecydował?! Poprosił klub o pilne spotkanie Xavi już zdecydował?! Poprosił klub o pilne spotkanie Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy