Mistrzostwa Świata 2022: Tabela południowoamerykańskich eliminacji po 13 kolejkach. Jest ciekawie

Mistrzostwa Świata 2022: Tabela południowoamerykańskich eliminacji po 13 kolejkach. Jest ciekawie fot. A.PAES / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Transfery.info

W nocy Brazylia zapewniła sobie awans na Mistrzostwa Świata 2022, wygrywając z Kolumbią 1:0. O ile sprawa drugiej lokaty w tabeli południowoamerykańskich eliminacji też jest już raczej przesądzona, to bardzo ciekawie prezentuje się sytuacja na niższych miejscach.

W 12 dotychczasowych meczach kwalifikacji Brazylia nie poniosła ani jednej porażki i zajmuje pierwsze miejsce w liczącej 10 zespołów tabeli z dorobkiem 34 punktów. Za „Canarinhos” jest Argentyna, która również jeszcze nie przegrała, ale częściej remisowała, i ma 28 „oczek”. „Albicelestes” lada moment powinni zapewnić sobie wyjazd na mundial jako druga ekipa z Ameryki Południowej.

O wiele większy tłok jest na niższych pozycjach, a z racji tego, że bezpośredni awans na MŚ uzyskają łącznie cztery zespoły ze strefy CONMEBOL, a piąta weźmie udział w międzykontynentalnych barażach, jest o co grać.

Na ten moment na trzeciej lokacie plasuje się Ekwador, który w 13 spotkaniach zdobył 20 punktów. Ma on cztery „oczka” przewagi nad trzema drużynami - Chile, Kolumbią oraz Urugwajem. Na dystansie kolejnych czterech punktów za nimi są Peru, Paragwaj i Boliwia. Tak naprawdę każda z tych drużyn cały czas może myśleć o awansie. Od reszty stawki odstaje tylko Wenezuela.

Eliminacje Mistrzostw Świata 2022 (Ameryka Południowa) - tabela po 13 kolejkach:

1. Brazylia – 34 punkty *;
2. Argentyna – 28 punktów *;
3. Ekwador – 20 punktów;
4. Chile – 16 punktów;
5. Kolumbia – 16 punktów;
6. Urugwaj – 16 punktów;
7. Peru – 14 punktów;
8. Paragwaj – 12 punktów;
9. Boliwia – 12 punktów;
10. Wenezuela – siedem punktów.

* Brazylia i Argentyna rozegrały 12 meczów. Ich bezpośrednie starcie przerwano.

Najbliższa kolejka:

16.11
Boliwia – Urugwaj;
Wenezuela – Peru;

17.11
Kolumbia – Paragwaj;
Argentyna – Brazylia;
Chile – Ekwador.

Znamy już czterech finalistów Mistrzostw Świata. W sobotę może dołączyć do nich trzech następnych

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE] Real Madryt zaprezentował kadrę na Klubowe Mistrzostwa Świata. Wielcy nieobecni [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy