Mistrzostwa Świata: Bolesny gol Christiana Pulisica. Skrzydłowy trafił do szpitala [WIDEO] 

Mistrzostwa Świata: Bolesny gol Christiana Pulisica. Skrzydłowy trafił do szpitala [WIDEO] 
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: TVP Sport | ESPN

Christian Pulisic zdobył we wtorek kluczową bramkę z Iranem, pieczętując awans Stanów Zjednoczonych do fazy pucharowej. 24-latek doznał kontuzji przy okazji strzelenia gola, przez co musiał trafić do szpitala. 

Podopieczni Gregga Berhaltera po zaciętym boju pokonali finalnie nieznacznie Iran 1:0. Dzięki temu, „Jankesi” kończą grupowe zmagania na drugiej lokacie, uznając jedynie wyższość Anglii.

Decydujące trafienie padło jeszcze podczas pierwszej połowy, a dokładniej w 38. minucie. Wówczas Christian Pulisic ruszył energicznie do zagrywanej przez Sergiño Desta, umieszczają ofiarnie piłkę w siatce.

Zawodnik Chelsea nie był jednak w stanie celebrować ważnej chwili, gdyż zwijał się z bólu. Skrzydłowy zderzył się z impetem z golkiperem rywali - Alirezą Beiranvandem. Strzelec nie podnosił się długo z murawy, a więc do akcji wkroczyli medycy.

Po pewnym czasie 24-latek wrócił na murawie, wytrzymując na niej do końca pierwszych 45 minut. Na drugą połowę na jego miejscu zameldował się pomocnik Leeds United - Brenden Aaronson.

Jak podaje ESPN, Pulisic niezwłocznie został przetransportowany do szpitala, gdzie po wstępnych oględzinach zdiagnozowano u niego uraz brzucha. Na dokładniejsze informacje będziemy musieli poczekać.

- Oczywiście jesteśmy bardzo wdzięczni, że rzucił się do tej piłki. Ale mamy 25 facetów innych niż Christian, którzy zrobiliby to samo. Wszyscy są gotowi do poświęceń. To niefortunne, że tak ucierpiał, ale fakt ten mówi jasno, jakim kolektywem jesteśmy - powiedział na gorąco po spotkaniu środkowy Juventusu - Weston McKennie.

Oczywiście, sytuacja ta może niepokoić kibiców zespołu z Ameryki Północnej. Ta już 3 grudnia zmierzy się w 1/8 z Holandią. Absencja Pulisicia na pewno nie wpłynęłaby korzystnie na szansę drużyny Gregga Berhaltera.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Złoty But: Enner Valencia wdziera się do czołówki. Cztery trafienia Ekwadorczyka w jednym meczu [TOP 20] Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Mateusz Kowalski jednak nie dla Udinese?! Ma inny preferowany wybór Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Legia Warszawa z hitowym transferem wewnątrz Ekstraklasy Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia Raków Częstochowa: Walerian Gwilia blisko odejścia FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu FC Barcelona: Héctor Bellerin blisko opuszczenia klubu Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] Kibice Romy do Nicolò Zaniolo: Zdrajca i gówno bez honoru [FOTO] FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku FC Barcelona: Héctor Bellerín otwarty na odejście w jednym konkretnym kierunku

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy