Mistrzostwa Świata: Bolesny gol Christiana Pulisica. Skrzydłowy trafił do szpitala [WIDEO] 

Mistrzostwa Świata: Bolesny gol Christiana Pulisica. Skrzydłowy trafił do szpitala [WIDEO] 
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: TVP Sport | ESPN

Christian Pulisic zdobył we wtorek kluczową bramkę z Iranem, pieczętując awans Stanów Zjednoczonych do fazy pucharowej. 24-latek doznał kontuzji przy okazji strzelenia gola, przez co musiał trafić do szpitala. 

Podopieczni Gregga Berhaltera po zaciętym boju pokonali finalnie nieznacznie Iran 1:0. Dzięki temu, „Jankesi” kończą grupowe zmagania na drugiej lokacie, uznając jedynie wyższość Anglii.

Decydujące trafienie padło jeszcze podczas pierwszej połowy, a dokładniej w 38. minucie. Wówczas Christian Pulisic ruszył energicznie do zagrywanej przez Sergiño Desta, umieszczają ofiarnie piłkę w siatce.

Zawodnik Chelsea nie był jednak w stanie celebrować ważnej chwili, gdyż zwijał się z bólu. Skrzydłowy zderzył się z impetem z golkiperem rywali - Alirezą Beiranvandem. Strzelec nie podnosił się długo z murawy, a więc do akcji wkroczyli medycy.

Po pewnym czasie 24-latek wrócił na murawie, wytrzymując na niej do końca pierwszych 45 minut. Na drugą połowę na jego miejscu zameldował się pomocnik Leeds United - Brenden Aaronson.

Jak podaje ESPN, Pulisic niezwłocznie został przetransportowany do szpitala, gdzie po wstępnych oględzinach zdiagnozowano u niego uraz brzucha. Na dokładniejsze informacje będziemy musieli poczekać.

- Oczywiście jesteśmy bardzo wdzięczni, że rzucił się do tej piłki. Ale mamy 25 facetów innych niż Christian, którzy zrobiliby to samo. Wszyscy są gotowi do poświęceń. To niefortunne, że tak ucierpiał, ale fakt ten mówi jasno, jakim kolektywem jesteśmy - powiedział na gorąco po spotkaniu środkowy Juventusu - Weston McKennie.

Oczywiście, sytuacja ta może niepokoić kibiców zespołu z Ameryki Północnej. Ta już 3 grudnia zmierzy się w 1/8 z Holandią. Absencja Pulisicia na pewno nie wpłynęłaby korzystnie na szansę drużyny Gregga Berhaltera.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Xavi już zdecydował?! Pilne spotkanie w klubie Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Thomas Tuchel z głośnym powrotem do Premier League?! Kontakt nawiązany Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Erik Expósito z wymarzonym transferem?! Doszło do pierwszych rozmów Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Vinícius Júnior wyśmiał po meczu gracza FC Barcelony. „On myślał, że jest Bellinghamem” Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [22/04/2024] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Mariusz Rumak wzburzony na konferencji prasowej. „To jest nasza ambicja. Eksperci robią to co tydzień...” [WIDEO] Xavi: To było haniebne Xavi: To było haniebne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy