Mistrzostwa Świata: Katar skrzywdzony na własnym terenie? Kontrowersyjna sytuacja w polu karnym [WIDEO] fot. TVP Sport
Źródło: TVP Sport

Do kontrowersyjnego zdarzenia doszło w pierwszej połowie meczu Mistrzostw Świata pomiędzy Katarem a Senegalem.

Katarczycy i Senegalczycy podeszli do spotkania drugiej kolejki fazy grupowej Mistrzostw Świata po porażkach w swoich premierowych mundialowych starciach. Gospodarze turnieju ulegli Ekwadorowi 0:2, a zespół z Afryki w takim samym rozmiarze przegrał z Holandią.

Do zastanawiającej sytuacji doszło w 34. minucie piątkowego meczu. Reprezentacja Kataru wyszła wtedy z szybszym atakiem z własnej połowy. Piłka trafiła do Almoeza Alego, który bez przyjęcia odegrał ją Akramowi Afifowi. Skrzydłowy Al-Sadd wbiegł w pole karne, gdzie został przewrócony przez Ismaïlę Sarra.

Na powtórce ewidentnie widać, że Senegalczyk wytrącił z równowagi rywala, nie dotykając piłki. Sędzia Mateu Lahoz ani myślał jednak podyktować rzut karny. Arbiter nawet nie sprawdził sytuacji na VAR-ze.

Katarczycy nie otrzymali jedenastki, a już kilka minut później stracili gola. Kiks we własnym polu karnym Boualema Khoukhiego wykorzystał Boulaye Dia.

Na początku drugiej połowy prowadzenie Senegalczyków na 2:0 podwyższył Famara Diédhiou.