Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE]

Mistrzostwa Świata: Poznaliśmy grupy kwalifikacji w strefie Oceanii. Mecze rozegrane zostaną... w Katarze [OFICJALNIE] fot. fifg / Shutterstock.com
Kamil Freliga
Kamil Freliga
Źródło: FIFA

W siedzibie FIFA w Zurychu odbyło się losowanie, które wyłoniło skład grup eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Świata w strefie Oceanii.

Stawką turnieju eliminacyjnego, który z powodu pandemii odbędzie się w marcu w Katarze, będzie miejsce w barażach międzykontynentalnych. Na zespół zrzeszony w konfederacji Oceanii czekać w nich będzie rywal ze strefy CONCACAF, czyli zapewne ktoś z grona Kanada, Stany Zjednoczone, Meksyk, Panama, Kostaryka.

W dniu losowania z rywalizacji wycofały się Samoa i Amerykańskie Samoa. Pozostało więc dziewięć drużyn i tylko osiem miejsc w dwóch czterozespołowych grupach. O to ostatnie powalczą dwie najniżej sklasyfikowane w rankingu FIFA reprezentacje, czyli Tonga i Wyspy Coocka. Nowa Zelandia i Wyspy Solomona zostały rozstawione i nie mogły trafić do tej samej grupy.

Drużyny te zmierzyły się też w finale eliminacji przed czterema laty. Dwumecz zakończył się zwycięstwem „All Whites" 8:3. W barażu międzykontynentalnym lepsze od Nowozelandczyków okazało się jednak Peru. Tym razem, zarówno półfinał jak i finał odbędzie się w formacie jednego meczu.

Eliminacje Mistrzostw Świata 2022 w strefie Oceanii:

Grupa A:
Wyspy Solomona
Tahiti
Vanuatu
Wyspy Cooka/Tonga

Grupa B:
Nowa Zelandia
Nowa Kaledonia
Fidżi
Papua Nowa Gwinea

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE] Royale Union Saint-Gilloise, lider tabeli belgijskiej ekstraklasy, przeprowadził największy transfer w swojej historii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy