Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wyznaczyła komentatorów meczów ćwierćfinałowych [OFICJALNIE]

Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wyznaczyła komentatorów meczów ćwierćfinałowych [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVP Sport | Transfery.info

Telewizja Polska wyznaczyła zespoły komentatorskie na nadchodzące spotkania ćwierćfinałowe Mistrzostw Świata.

Mundial w Katarze powoli zbliża się ku końcowi. W stawce drużyn ubiegających się o zgarnięcie tytułu najlepszej ekipy globu pozostało pięć reprezentacji z Europy, dwie z Ameryki Południowej i jedna z Afryki.

W ten sposób wciąż realizowany jest przedturniejowy scenariusz zakładający, że w wielkim finale dojdzie do potyczki „Canarinhos” lub „Albiceleste” z rywalem ze Starego Kontynentu.

Zanim jednak do tego dojdzie, to w fazie ćwierćfinałowej Brazylia oraz Argentyna muszą uporać się ze swoimi przeciwnikami - Chorwacją i Holandią.

Spotkania z udziałem tych drużyn odbędą się 5 grudnia o godzinie 16:00 i 20:00. Wiemy już, że zostaną one skomentowane przed duety Dariusz Szpakowski i Sebastian Mila (Chorwacja - Brazylia) oraz Jacek Laskowski i Robert Podoliński (Holandia - Argentyna).

Następnego dnia na początek dojdzie do starcia rewelacyjnie spisującego się Maroka z Portugalią (godzina 16:00), które zostanie zrelacjonowane przez Macieja Iwańskiego i Marcina Żewłakowa.

Potem na koniec zmagań ćwierćfinałowych czeka nas europejska potyczka Anglii z Francją przy udziale Mateusza Borka i Janusza Michallika.

Tym samym wiemy już, że przy okazji trwającego mundialu nie usłyszymy Sławomira Kwiatkowskiego oraz Przemysława Pełki, którzy swoją przygodę z katarskim turniejem zakończyli na 1/8 finału.

***

TERMINARZ I DRABINKA MISTRZOSTW ŚWIATA 2022

1/4 finału

9 grudnia

16:00 - Chorwacja vs Brazylia [TVP 1, TVP Sport - komentarz: Dariusz Szpakowski, Sebastian Mila]
20:00 - Holandia vs Argentyna [TVP 1, TVP Sport - komentarz: Jacek Laskowski, Robert Podoliński]

10 grudnia

16:00 - Maroko vs Portugalia [TVP 1, TVP Sport - komentarz: Maciej Iwański, Marcin Żewłakow]
20:00 - Anglia vs Francja [TVP 1, TVP Sport - komentarz: Mateusz Borek, Janusz Michallik]


1/2 finału

13 grudnia o godzinie 20:00

Holandia/Argentyna vs Chorwacja/Brazylia

14 grudnia o godzinie 20:00

Anglia/Francja vs Maroko/Portugalia


Mecz o trzecie miejsce

17 grudnia o godzinie 16:00


FINAŁ

18 grudnia o godzinie 16:00

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Jacek Magiera: Gdyby on wykorzystywał jedną trzecią sytuacji, które ma, byłby liderem strzelców Ekstraklasy Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi Arsenal celuje w ciekawy transfer z Bundesligi OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski OFICJALNIE: Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski skomentują dzisiaj mecz piłkarski Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] Premier League: Składy na Manchester City - Liverpool [OFICJALNIE] „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem „Raków Częstochowa może mieć najlepszego piłkarza w lidze. To niepopularna opinia”. Dziennikarz zaskakuje wyborem Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Legia Warszawa latem na tych zawodnikach może zbić fortunę Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek Guilherme znalazł nowy klub. Wyjątkowy kierunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy