Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wyznaczyła komentatorów meczów ćwierćfinałowych [OFICJALNIE]

Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wyznaczyła komentatorów meczów ćwierćfinałowych [OFICJALNIE] fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: TVP Sport | Transfery.info

Telewizja Polska wyznaczyła zespoły komentatorskie na nadchodzące spotkania ćwierćfinałowe Mistrzostw Świata.

Mundial w Katarze powoli zbliża się ku końcowi. W stawce drużyn ubiegających się o zgarnięcie tytułu najlepszej ekipy globu pozostało pięć reprezentacji z Europy, dwie z Ameryki Południowej i jedna z Afryki.

W ten sposób wciąż realizowany jest przedturniejowy scenariusz zakładający, że w wielkim finale dojdzie do potyczki „Canarinhos” lub „Albiceleste” z rywalem ze Starego Kontynentu.

Zanim jednak do tego dojdzie, to w fazie ćwierćfinałowej Brazylia oraz Argentyna muszą uporać się ze swoimi przeciwnikami - Chorwacją i Holandią.

Spotkania z udziałem tych drużyn odbędą się 5 grudnia o godzinie 16:00 i 20:00. Wiemy już, że zostaną one skomentowane przed duety Dariusz Szpakowski i Sebastian Mila (Chorwacja - Brazylia) oraz Jacek Laskowski i Robert Podoliński (Holandia - Argentyna).

Następnego dnia na początek dojdzie do starcia rewelacyjnie spisującego się Maroka z Portugalią (godzina 16:00), które zostanie zrelacjonowane przez Macieja Iwańskiego i Marcina Żewłakowa.

Potem na koniec zmagań ćwierćfinałowych czeka nas europejska potyczka Anglii z Francją przy udziale Mateusza Borka i Janusza Michallika.

Tym samym wiemy już, że przy okazji trwającego mundialu nie usłyszymy Sławomira Kwiatkowskiego oraz Przemysława Pełki, którzy swoją przygodę z katarskim turniejem zakończyli na 1/8 finału.

***

TERMINARZ I DRABINKA MISTRZOSTW ŚWIATA 2022

1/4 finału

9 grudnia

16:00 - Chorwacja vs Brazylia [TVP 1, TVP Sport - komentarz: Dariusz Szpakowski, Sebastian Mila]
20:00 - Holandia vs Argentyna [TVP 1, TVP Sport - komentarz: Jacek Laskowski, Robert Podoliński]

10 grudnia

16:00 - Maroko vs Portugalia [TVP 1, TVP Sport - komentarz: Maciej Iwański, Marcin Żewłakow]
20:00 - Anglia vs Francja [TVP 1, TVP Sport - komentarz: Mateusz Borek, Janusz Michallik]


1/2 finału

13 grudnia o godzinie 20:00

Holandia/Argentyna vs Chorwacja/Brazylia

14 grudnia o godzinie 20:00

Anglia/Francja vs Maroko/Portugalia


Mecz o trzecie miejsce

17 grudnia o godzinie 16:00


FINAŁ

18 grudnia o godzinie 16:00

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy