Mistrzostwa Świata z coraz mniejszą liczbą niewiadomych. Znamy już DZIEWIĘCIU uczestników [OFICJALNIE]

Mistrzostwa Świata z coraz mniejszą liczbą niewiadomych. Znamy już DZIEWIĘCIU uczestników [OFICJALNIE] fot. fifg / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Chorwacja, Hiszpania oraz Serbia dołączyły do grona zespołów z uzyskanym bezpośrednim awansem na przyszłoroczny mundial organizowany przez Katar.

Główna część europejskich kwalifikacji do nadchodzących Mistrzostw Świata dobiega już końca. Ten fakt oznacza, że znamy już niemal wszystkie rozstrzygnięcia odnoszące się do miejsc zajętych w grupach przez poszczególne ekipy.

I tak przed rozpoczęciem niedzielnych meczów wiedzieliśmy już, że na mundialu we wspomnianym azjatyckim kraju poza gospodarzem oraz Brazylią zagrają Niemcy, Dania, Francja i Belgia.

A teraz do tego grona dołączyły kolejno Chorwacja, Hiszpania i Serbia.

Ci pierwsi okazali się lepsi w popołudniowym pojedynku od Rosji (1:0) za sprawą samobójczego trafienia zanotowanego przez Fiodora Kudriaszowa, co pozwoliło Luce Modriciowi i spółce wyprzedzić „Sborną” w tabeli grupy H.

Zespołowi prowadzonemu przez Walerija Karpina pozostała jeszcze szansa na wywalczenie biletu na Mistrzostwa Świata w barażach, gdzie do półfinałowego spotkania przystąpi jako ekipa rozstawiona.

Natomiast Hiszpanie w przeciwieństwie do Rosji zdołali utrzymać swoją pierwszą pozycję w bezpośrednim starciu ze Szwecją (1:0). Taki rezultat oznacza, że „Trzy Korony” muszą liczyć na dwie porażki lub remisy kogoś z grona - Polska (gra z Węgrami - tylko porażka urządza Szwedów), Walia (gra z Belgią), Szkocja (gra z Danią) i Turcja (gra z Czarnogórą) lub Norwegia (gra z Holandią), aby utrzymać się w tej samej puli zespołów rozstawionych.

Wśród nich znajduje się także Portugalia, która po remisie z Irlandią (0:0) i porażce z Serbią (1:2) straciła pozycję lidera grupy A na rzecz drużyny z Bałkanów i dlatego będzie musiała walczyć o wyjazd na mundial w barażach, gdzie do półfinałowego pojedynku przystąpi jako ekipa rozstawiona.

W poniedziałek poznamy końcowe rozstrzygnięcia dotyczące sytuacji awansu/baraży Włochów oraz Szwajcarów i pozycji barażowej Polski oraz Szkocji przed losowaniem par półfinałowych, co pociągnie za sobą rozwiązanie także kolejnych niewiadomych.

W poniższym zestawieniu na uwagę zasługuje niespodziewana obecność Macedonii Północnej, która po pokonaniu Islandii (3:1) utrzymała drugą pozycję w grupie za Niemcami i tym samym pozostaje w grze o zameldowanie się na największej imprezie na świecie po niedawnym debiutanckim udziale w EURO 2020.

UCZESTNICY MISTRZOSTW ŚWIATA

Gospodarz: Katar.
CONMEBOL: Brazylia.
UEFA: Niemcy, Dania, Francja, Belgia, Chorwacja, Hiszpania, Serbia.

UCZESTNICY EUROPEJSKICH BARAŻY

Rozstawieni: Portugalia, Rosja.
Bez przydziału: Szwecja, Szwajcaria/Włochy, Finlandia/Ukraina, Walia/Czechy, Szkocja, Turcja/Norwegia/Holandia, Polska.
Nierozstawieni: Macedonia Północna, Austria (z Ligi Narodów), Walia/Czechy (z Ligi Narodów).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Transfery - Relacja na żywo [23/01/2022] Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Aston Villa rusza po pomocnika Juventusu. Transfer w granicach 20 milionów euro Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki Reprezentacja Polski: Nagły zwrot?! Rosną szanse na angaż Andrija Szewczenki OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa OFICJALNIE: Rui Gomes odszedł z Legii Warszawa Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki: Komory na mecz z Kamerunem bez bramkarza i trenera Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają Puchar Narodów Afryki pod znakiem przygasłych gwiazd. Faworyci nie zachwycają OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie OFICJALNIE: Sardar Azmoun wybrał nowy klub. Wiadomo, gdzie zagra w następnym sezonie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy