Mitrjuszkin znalazł pracodawcę. OFICJALNIE: Rosjanin klubowym kolegą Kownackiego i Piotrowskiego

Mitrjuszkin znalazł pracodawcę. OFICJALNIE: Rosjanin klubowym kolegą Kownackiego i Piotrowskiego
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fortuna Düsseldorf

Anton Mitrjuszkin będzie kontynuował karierę w Niemczech. Na jego zatrudnienie zdecydowała się bowiem Fortuna Düsseldorf.

Rosyjski bramkarz swoją przygodę z futbolem zaczynał w akademii młodzieżowej Rostowa, skąd w wieku 14 lat przeniósł się do Spartaka Moskwa. Ten krok otworzył mu drogę do reprezentacji kraju.

Zawodnik mierzący 189 centymetrów wzrostu grał w sekcjach kadry narodowej U-16, U-17, U-19 i U-21. Mimo że jak dotąd nie otrzymał powołania do seniorskiej drużyny, w swoim kraju jest on uważany za spory talent.

W lutym 2016 roku Anton Mitrjuszkin zasilił barwy szwajcarskiej Sionu, gdzie szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Łącznie do 30 czerwca bieżącego roku uzbierał 76 występów i 13 razy zachował czyste konto.

Od niedawna 24-latek był dostępny na rynku transferowym jako „wolny agent”, co postanowili wykorzystać działacze Fortuny Düsseldorf, zapraszając go na testy. Te wypadły pozytywnie, czego efektem jest zawarcie między stronami porozumienia ważnego do końca trwającego sezonu.

Przedstawiciel 2. Bundesligi nie ukrywa, że ten ruch ma związek z kontuzją, której doznał Dennis Gorka.

– Po kontuzji Dennisa Gorki ponownie dostrzegliśmy potrzebę wzmocnienia pozycji bramkarza w celu utrzymania odpowiedniej jakości na treningach. Anton Mitrjuszkin zrobił na nas dobre wrażenie w ciągu ostatnich kilku dni. Jest młodym bramkarzem, który zdobył już doświadczenie w dwóch czołowych ligach europejskich, ale wciąż ma potencjał – stwierdził Uwe Klein, dyrektor sportowy „Flingeraner”.

Przypomnijmy, że w drużynie z Düsseldorfu grają Dawid Kownacki oraz Jakub Piotrowski, a obecnie plasuje się on na szesnastym miejscu w tabeli ligowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy