Mitrjuszkin znalazł pracodawcę. OFICJALNIE: Rosjanin klubowym kolegą Kownackiego i Piotrowskiego

Mitrjuszkin znalazł pracodawcę. OFICJALNIE: Rosjanin klubowym kolegą Kownackiego i Piotrowskiego
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fortuna Düsseldorf

Anton Mitrjuszkin będzie kontynuował karierę w Niemczech. Na jego zatrudnienie zdecydowała się bowiem Fortuna Düsseldorf.

Rosyjski bramkarz swoją przygodę z futbolem zaczynał w akademii młodzieżowej Rostowa, skąd w wieku 14 lat przeniósł się do Spartaka Moskwa. Ten krok otworzył mu drogę do reprezentacji kraju.

Zawodnik mierzący 189 centymetrów wzrostu grał w sekcjach kadry narodowej U-16, U-17, U-19 i U-21. Mimo że jak dotąd nie otrzymał powołania do seniorskiej drużyny, w swoim kraju jest on uważany za spory talent.

W lutym 2016 roku Anton Mitrjuszkin zasilił barwy szwajcarskiej Sionu, gdzie szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Łącznie do 30 czerwca bieżącego roku uzbierał 76 występów i 13 razy zachował czyste konto.

Od niedawna 24-latek był dostępny na rynku transferowym jako „wolny agent”, co postanowili wykorzystać działacze Fortuny Düsseldorf, zapraszając go na testy. Te wypadły pozytywnie, czego efektem jest zawarcie między stronami porozumienia ważnego do końca trwającego sezonu.

Przedstawiciel 2. Bundesligi nie ukrywa, że ten ruch ma związek z kontuzją, której doznał Dennis Gorka.

– Po kontuzji Dennisa Gorki ponownie dostrzegliśmy potrzebę wzmocnienia pozycji bramkarza w celu utrzymania odpowiedniej jakości na treningach. Anton Mitrjuszkin zrobił na nas dobre wrażenie w ciągu ostatnich kilku dni. Jest młodym bramkarzem, który zdobył już doświadczenie w dwóch czołowych ligach europejskich, ale wciąż ma potencjał – stwierdził Uwe Klein, dyrektor sportowy „Flingeraner”.

Przypomnijmy, że w drużynie z Düsseldorfu grają Dawid Kownacki oraz Jakub Piotrowski, a obecnie plasuje się on na szesnastym miejscu w tabeli ligowej.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Rafał Wolski odpowiedział na oświadczenia Canal+ Sport i dyrektora stacji Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Canal+ Sport komentuje odejście ze stacji Rafała Wolskiego Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Serie A: Lazio podało skład na mecz z Torino, którego… nie będzie Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] Bayern z letnim transferem młodego pomocnika [OFICJALNIE] FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty FC Barcelona: Bartomeu wychodzi na wolność. Były prezydent klubu usłyszał zarzuty Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] Inter Mediolan: Koniec epoki. Logo Pirelli znika z koszulek klubu po 27 latach [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda! OFICJALNIE: Juan Quintero odszedł z River Plate. Nowa przygoda!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy