2024-02-10 21:43:07; Aktualizacja: 4 miesiące temu
Młodzi Hiszpanie wygrali 7-0 z Niemcami, wschodząca gwiazda FC Barcelony z... czterema bramkami [WIDEO] Fot. charnsitr / Shutterstock.com
Norbert Niebudek Źródło: Selección Española Masculina de Fútbol

Reprezentacja Hiszpanii do lat 17 pokonała swoich rówieśników z Niemiec aż 7:0. Cztery gole w tym spotkaniu zdobył wielki talent FC Barcelony, Guillermo Fernández.

Mecz został rozegrany w ramach międzynarodowego turnieju, który odbywa się w dniach 10-14 lutego w portugalskim regionie Algarve.

Młodzieżowa kadra „La Furia Roja” bez najmniejszych problemów poradziła sobie w starciu z Niemcami. Hiszpanie zwyciężyli aż 7-0, a bezapelacyjną gwiazdą spotkania został zdobywca czterech bramek Guillermo Fernández.

Występujący w juniorskich zespołach „Dumy Katalonii” zawodnik w pierwszej połowie skompletował klasycznego hat-tricka, a po przerwie do swojego dorobku strzeleckiego dołożył jeszcze jedno trafienie.

Guillermo Fernández występuje nominalnie na pozycji środkowego pomocnika. Ma zaledwie 15 lat, ale już teraz rywalizuje ze starszymi od siebie graczami. Jest uważany za jeden z największych talentów całej akademii La Masia. Niewykluczone, że w przyszłości będzie stanowił o sile „Blaugrany”.

Dotychczas zaliczył cztery występy w reprezentacji Hiszpanii do lat 17. W przeszłości zagrał również w dziewięciu meczach kadry do lat 15.

Władze FC Barcelony muszą jak najszybciej rozpocząć rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu Fernándeza. Jego obecna umowa z katalońskim klubem wygaśnie 30 czerwca 2024 roku. Nieprzypadkowo jego agentem został niedawno Jorge Mendes, znajdujący się w doskonałych relacjach z obecnym zarządem giganta LaLigi.