Młodzieżowi reprezentanci Polski na celowniku Wisły Kraków

Młodzieżowi reprezentanci Polski na celowniku Wisły Kraków
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Love Kraków| Własne

Patryk Dziczek i Jakub Łabojko przykuli uwagę skautów krakowskiej Wisły.

Włodarze trzynastokrotnego mistrza Polski zapowiadają kolejne na przestrzeni kilku ostatnich sezonów wietrzenie szatni. Z klubem może pożegnać się nawet dziesięciu zawodników, a w ich miejsce przyjdą nowi piłkarze, którzy w mniemaniu pionu sportowego powinni podnieść jakość w zespole.

Duże przetasowania szykują się przede wszystkim w środku pola. Opowiadający za ten sektor boiska Tomasz Cywka i Pol Llonch niemal na pewno rozstaną się z klubem. Ich miejsca powinni zająć młodzi Polacy.

Na celowniku „Białej Gwiazdy” znaleźli się Patryk Dziczek i Jakub Łabojko. Obaj pomocnicy mają w swoim dorobku występy w młodzieżowych reprezentacjach naszego kraju.

Pierwszy z wymienionych graczy reprezentuje na co dzień barwy Piasta Gliwice. 20-latek rozegrał w tym sezonie 22 ligowe spotkanie. W tym czasie zdobył jednego gola i zanotował jedną asystę. Jego obecny pracodawca wycenia go na około milion złotych.

Wisła nie jest jednak jedynym klubem, który zabiega o pozyskanie pomocnika. Dziczek znajduje się również w kręgu zainteresowań Lecha Poznań.

Drugim piłkarzem, który może trafić do krakowskiego klubu, jest Jakub Łabojko. 20-latek to etatowy reprezentant Polski w swojej kategorii wiekowej i bardzo ważne ogniwo walczącego o awans do Ekstraklasy Rakowa Częstochowa.

Pomocnik wystąpił w tym sezonie w 23 spotkaniach I ligi. Jego dorobek to gol i asysta. Umowa utalentowanego zawodnika z ekipą z Częstochowy obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Maciej Wilusz zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Wrócił do Śląska Wrocław OFICJALNIE: Maciej Wilusz zmienił klub wewnątrz Ekstraklasy. Wrócił do Śląska Wrocław Tuchel wróci na ławkę od początku nowego sezonu? Jest numerem jeden na liście giganta Tuchel wróci na ławkę od początku nowego sezonu? Jest numerem jeden na liście giganta Lech Poznań zainteresowany Radosławem Murawskim. Rozmowy trwają Lech Poznań zainteresowany Radosławem Murawskim. Rozmowy trwają Reprezentacja Polski: Znana wysokość zarobków Paulo Sousy Reprezentacja Polski: Znana wysokość zarobków Paulo Sousy Legia Warszawa: Walerian Gwilia na radarze Temura Kecbaii Legia Warszawa: Walerian Gwilia na radarze Temura Kecbaii Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Ten Hag przeniesie się do Bundesligi?! Arsenal ma nowego bramkarza. Spora niespodzianka [OFICJALNIE] Arsenal ma nowego bramkarza. Spora niespodzianka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy