Młodzieżowi reprezentanci Polski na celowniku Wisły Kraków

Młodzieżowi reprezentanci Polski na celowniku Wisły Kraków
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Love Kraków| Własne

Patryk Dziczek i Jakub Łabojko przykuli uwagę skautów krakowskiej Wisły.

Włodarze trzynastokrotnego mistrza Polski zapowiadają kolejne na przestrzeni kilku ostatnich sezonów wietrzenie szatni. Z klubem może pożegnać się nawet dziesięciu zawodników, a w ich miejsce przyjdą nowi piłkarze, którzy w mniemaniu pionu sportowego powinni podnieść jakość w zespole.

Duże przetasowania szykują się przede wszystkim w środku pola. Opowiadający za ten sektor boiska Tomasz Cywka i Pol Llonch niemal na pewno rozstaną się z klubem. Ich miejsca powinni zająć młodzi Polacy.

Na celowniku „Białej Gwiazdy” znaleźli się Patryk Dziczek i Jakub Łabojko. Obaj pomocnicy mają w swoim dorobku występy w młodzieżowych reprezentacjach naszego kraju.

Pierwszy z wymienionych graczy reprezentuje na co dzień barwy Piasta Gliwice. 20-latek rozegrał w tym sezonie 22 ligowe spotkanie. W tym czasie zdobył jednego gola i zanotował jedną asystę. Jego obecny pracodawca wycenia go na około milion złotych.

Wisła nie jest jednak jedynym klubem, który zabiega o pozyskanie pomocnika. Dziczek znajduje się również w kręgu zainteresowań Lecha Poznań.

Drugim piłkarzem, który może trafić do krakowskiego klubu, jest Jakub Łabojko. 20-latek to etatowy reprezentant Polski w swojej kategorii wiekowej i bardzo ważne ogniwo walczącego o awans do Ekstraklasy Rakowa Częstochowa.

Pomocnik wystąpił w tym sezonie w 23 spotkaniach I ligi. Jego dorobek to gol i asysta. Umowa utalentowanego zawodnika z ekipą z Częstochowy obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Matheus Fernandes mocno o rozstaniu z Barceloną. „Nawet nie zadzwonili, aby się pożegnać” Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Tokio 2020: Max Kruse zaskoczył. Oświadczyny z odległości 9000 kilometrów? Czemu nie! [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Nicola Zalewski pracuje na zaufanie Mourinho. Po dwóch golach przyszła pora na asystę [WIDEO] Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Lukas Podolski na razie bez debiutu w Ekstraklasie Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Raków Częstochowa sprzedał Davida Tijanicia [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] Piast Gliwice uhonorował Gerarda Badíę. Numer 21 zastrzeżony [OFICJALNIE] PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena PSV Eindhoven wytypowało następcę Donyella Malena

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy