Moder o porównaniu do zawodnika Barcelony: Jestem innym typem piłkarza

Moder o porównaniu do zawodnika Barcelony: Jestem innym typem piłkarza fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: The Athletic

Jakub Moder udzielił wywiadu „The Athletic”. Tam odniósł się między innymi do głosów, według których przypomina stylem gry pomocnika FC Barcelony, Sergio Busquetsa.

Bardzo dobra postawa Jakuba Modera w końcowej fazie poprzedniego sezonu oraz dobre występy w kwalifikacjach do Ligi Europy, spowodowały, że pomocnik zapracował sobie na transfer. Zgłosił się po niego Brighton.

Polak trafił do Premier League z Lecha Poznań za 11 milionów euro, co spowodowało, że jest on w tej chwili najdroższym piłkarzem w historii Ekstraklasy.

Pomimo początkowych problemów z przebiciem się do pierwszego składu, 22-latek wystąpił w trzech kolejnych meczach ligi angielskiej. Za swoje występy zbiera zresztą pochwały.

Od jakiegoś czasu Jakub Moder jest porównywany swoją grą do pomocnika FC Barcelony, Sergio Busquetsa. Do tych głosów w rozmowie z „The Athletic” odniósł się sam zainteresowany.

- Nie potrafię się zgodzić z opinią, że przypominam Busquetsa. Jestem zupełnie innym typem piłkarza, a konkretnie graczem „box-to-box”, który biega od jednego pola karnego do drugiego, z kolei Hiszpan jest typową „szóstką”. Cieszy mnie fakt, że ktoś szuka porównań do tak dobrego piłkarza, ale ja gram inaczej - stwierdził Polak.

Moder odniósł się także do przeskoku, z którym musiał się zmierzyć, kiedy zamieniał Ekstraklasę na Premier League.

- Odkąd przyjechałem do Anglii, widzę graczy, którzy dysponują niesamowitą jakością. Ponadto każdy polski piłkarz, który tu trafia, musi zmierzyć się z większą intensywnością treningów. Ja również staram się poprawić pod kątem fizycznym. Tu wszystko dzieje się zdecydowanie szybciej i często zdarza się coś nieoczekiwanego - dodał.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Mauricio Pochettino na dłużej w PSG [OFICJALNIE] Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Kylian Mbappé poinformował Mauricio Pochettino o swojej decyzji Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: Komunikat w sprawie Bena Ledermana [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Manchester United potwierdził numer Jadona Sancho [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki Ekstraklasa: Bukmacher płaci za nietrafienie wyników całej kolejki OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United OFICJALNIE: Jadon Sancho w Manchesterze United Zaskoczenie w rosyjskiej ekstraklasie. Zakontraktowano 23-letniego debiutanta ze świata futsalu [OFICJALNIE] Zaskoczenie w rosyjskiej ekstraklasie. Zakontraktowano 23-letniego debiutanta ze świata futsalu [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy