Mógł objąć Legię Warszawa, prowadzi Hajduka Split. Pięć zwycięstw w pięciu meczach

Mógł objąć Legię Warszawa, prowadzi Hajduka Split. Pięć zwycięstw w pięciu meczach fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Zatrudnienie Valdasa Dambrauskasa w roli trenera Hajduka Split okazało się strzałem w dziesiątkę. Zespół pod jego wodzą wygrał wszystkie dotychczasowe spotkania i awansował w tabeli na piąte miejsce.

Na przełomie października i listopada mówiło się o tym, że Legia Warszawa rozgląda się za doświadczonym trenerem, który byłby w stanie wyprowadzić mistrzów Polski z marazmu. Ostatecznie postanowiono na Marka Gołębiewskiego, ale media informowały między innymi o kandydaturze Valdasa Dambrauskasa.

Litwin nie był jednak skory do tego, by pełnić przy Łazienkowskiej jedynie funkcję szkoleniowca tymczasowego, bo celem po sezonie jest zakontraktowanie Marka Papszuna.

44-latek postanowił zatem poszukać dla siebie innej alternatywy, a po dobrym okresie w barwach Łudogorca Razgrad, chętnych nie brakowało. Ostatecznie jednak Dambrauskas postanowił przejąć Hajduka Split. Podpisany przez niego kontrakt będzie obowiązywał do 31 maja 2024 roku.

Szkoleniowiec prowadzi zespół od 2 listopada i od tamtej pory jego podopieczni radzą sobie świetnie. Wygrali wszystkie pięć dotychczas rozegranych spotkań. Ponadto w minioną niedzielę odnieśli niezwykle prestiżowe zwycięstwo nad Dinamem Zagrzeb (2-0).

Obecnie dowodzona przez Litwina ekipa jest w tabeli trzecia i traci do liderującej Rijeki raptem trzy punkty. Spora zasługa w tym wspomnianego 44-latka, kolektywu, ale też i poszczególnych graczy. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim Marko Livaja. Były zawodnik między innymi Interu Mediolan oraz Las Palmas od początku listopada strzelił cztery gole i miał dwie asysty.

Zawodnikiem Hajduka Split jest między innymi znany z występów w Lechu Poznań Gergő Lovrencsics.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Sprawa zniknięcia Yassine'a Bounou ze składu Maroka wyjaśniona Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Optymistyczne wieści w sprawie Neymara Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Mistrzostwa Świata: Tajemnicza absencja Yassine'a Bounou w meczu z Belgią. Zniknął po hymnach Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Robert Lewandowski pokazał „jestem” aż 73 razy Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Europejski gigant już po wstępnych kontaktach w sprawie Jude'a Bellinghama Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Jakub Kiwior z hitowym transferem możliwym już w styczniu. Nowy lider wyścigu Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach Mistrzostwa Świata: Lionel Messi ustanowił nowy rekord. Nikt nie dokonał tego na pięciu mundialach

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy