Mógł objąć Legię Warszawa, prowadzi Hajduka Split. Pięć zwycięstw w pięciu meczach

Mógł objąć Legię Warszawa, prowadzi Hajduka Split. Pięć zwycięstw w pięciu meczach fot. ninopavisic / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Transfery.info

Zatrudnienie Valdasa Dambrauskasa w roli trenera Hajduka Split okazało się strzałem w dziesiątkę. Zespół pod jego wodzą wygrał wszystkie dotychczasowe spotkania i awansował w tabeli na piąte miejsce.

Na przełomie października i listopada mówiło się o tym, że Legia Warszawa rozgląda się za doświadczonym trenerem, który byłby w stanie wyprowadzić mistrzów Polski z marazmu. Ostatecznie postanowiono na Marka Gołębiewskiego, ale media informowały między innymi o kandydaturze Valdasa Dambrauskasa.

Litwin nie był jednak skory do tego, by pełnić przy Łazienkowskiej jedynie funkcję szkoleniowca tymczasowego, bo celem po sezonie jest zakontraktowanie Marka Papszuna.

44-latek postanowił zatem poszukać dla siebie innej alternatywy, a po dobrym okresie w barwach Łudogorca Razgrad, chętnych nie brakowało. Ostatecznie jednak Dambrauskas postanowił przejąć Hajduka Split. Podpisany przez niego kontrakt będzie obowiązywał do 31 maja 2024 roku.

Szkoleniowiec prowadzi zespół od 2 listopada i od tamtej pory jego podopieczni radzą sobie świetnie. Wygrali wszystkie pięć dotychczas rozegranych spotkań. Ponadto w minioną niedzielę odnieśli niezwykle prestiżowe zwycięstwo nad Dinamem Zagrzeb (2-0).

Obecnie dowodzona przez Litwina ekipa jest w tabeli trzecia i traci do liderującej Rijeki raptem trzy punkty. Spora zasługa w tym wspomnianego 44-latka, kolektywu, ale też i poszczególnych graczy. Na wyróżnienie zasługuje przede wszystkim Marko Livaja. Były zawodnik między innymi Interu Mediolan oraz Las Palmas od początku listopada strzelił cztery gole i miał dwie asysty.

Zawodnikiem Hajduka Split jest między innymi znany z występów w Lechu Poznań Gergő Lovrencsics.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Bardzo dobre informacje dla Rakowa Częstochowa przed kluczowym meczem Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Jacek Magiera musi dograć zimę bez kluczowego zawodnika. „Szkoda czasu na dyskusje. Poszli na łatwiznę” Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Manchester United celuje w hitowy transfer. PROMOCJA Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Transfery - Relacja na żywo [09/12/2023] Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo Santiago Hezze stara się o polskie obywatelstwo „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] „To jest piłkarski i taktyczny debilizm”, „Są Tottenhamem Ekstraklasy” [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO] Wojciech Szczęsny z nieba do piekła i znowu do nieba [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy