Mohamed Salah kontynuuje tradycję. Muzułmanie już... nie tacy krytyczni

Mohamed Salah kontynuuje tradycję. Muzułmanie już... nie tacy krytyczni fot. Mohamed Salah [Instagram]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Mohamed Salah znalazł się ponownie na celowniku muzułmańskiej społeczności za umieszczenie w mediach społecznościowych rodzinnej fotografii z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

Reprezentant Egiptu należy do grona najbardziej rozpoznawalnych piłkarzy na świecie. Pokazuje to dobitnie liczba obserwujących go osób na Instagramie - ponad 55 milionów.

W związku z tym każdy z zamieszczany przez niego wpisów jest szeroko komentowany i może dotrzeć do jeszcze szerszego grona odbiorców.

W ostatnich latach szczególną „popularnością” cieszy się post publikowany przez Mohameda Salaha z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Co prawda 30-latek jest muzułmaninem, ale nie odmawia sobie wraz z rodziną zaczerpnięcia chrześcijańskiej tradycji związanej z przystrojeniem choinki oraz wręczenia dzieciom prezentów.

Na tym faktem mocno ubolewają wyznawcy islamu, którzy w minionych latach nie szczędzili gorzkich słów pod adresem gwiazdora Liverpoolu.

Pod najnowszym świątecznym wpisem Egipcjanina ta sytuacja się powtórzyła, ale już na mniejszą skalę niż wcześniej. Gdyby tego było mało, to pojawiły się też pozytywne opinie odnośnie podejścia doświadczonego zawodnika do obcego religijnego obrządku.

„Poranna radość, radość, spokój i ciepło w gronie rodzinnym. Bądźcie szczęśliwi, ludzie, nie pozwólcie, aby wasza krew płynęła. Nie wierzy się w żadną okazję, która jest szczęśliwa pośród jednej ukochanej, każda Eid oznacza radość i zgromadzenie, a my musimy być szczęśliwi, na Boga. Co roku jesteśmy dobrzy i normalni. Niech Bóg błogosławi Ciebie i Twoją piękną rodzinę.

Szczęśliwego nowego roku, a twoja piękna rodzina niech ma się dobrze i będzie szczęśliwa” - czytamy w komentarzach.

Oczywiście tych negatywnych jest w dalszym ciągu znacznie więcej.

„Niestety nie wykorzystałeś swojej popularności, która jest jedną z największych szans, jakie zostały Ci dane.

Uważaliśmy, że jesteś wzorem do naśladowania i najlepszym ambasadorem swojej religii, aby wpływać na innych. Nie spodziewaliśmy się, że Ciebie to dotknie i podzielisz się z nimi (przeklinając Boga). Salah... nie bądź jak ktoś, kto sprzedaje swoją religię.

Powtarzaliśmy i mówiliśmy, że jesteście dumą Arabów... Ale twoje świętowanie ich świąt zaprzecza temu wszystkiemu. Chcieliśmy, abyś był ambasadorem arabizmu i ambasadorem islamu. Ale niestety... Zostałeś ich ambasadorem.

Oh Mohamed Salah.. Niech Bóg cię naprawi i poprowadzi na prostą ścieżkę” - czytamy w komentarzach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Jagiellonia miała nosa. „To jeden z najlepszych transferów okienka” [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Marcin Bułka W SZTOSIE. Dwa obronione karne w meczu Ligue 1 [WIDEO] Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Sławomir Peszko wygrywa w trenerskim debiucie. Wieczysta Kraków na szczycie tabeli Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Piłkarze wściekli na klub o złe traktowanie Davida de Gei Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Vitor Roque zdruzgotany. Przyszły napastnik FC Barcelony z bardzo poważną kontuzją Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” Warta Poznań pozyskała doświadczonego Ekstraklasowicza [OFICJALNIE]. „Kilka miesięcy temu sprowadzenie takiego zawodnika pozostałoby w sferze życzeń” FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE] FC Barcelona: Xavi podpisał [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy